informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Kontynuacja strategii inwestycyjnej firmy Duravit
Duravit Design Center

Kontynuacja strategii inwestycyjnej firmy Duravit

Wyniki finansowe / 2024.04.02

W 2023 r. Grupa Duravit osiągnęła obrót w wysokości 655,7 mln euro na całym świecie. Oznacza to spadek wyników finansowych producenta kompletnych łazienek w porównaniu z poprzednimi dwoma latami, w których odnotowano silny wzrost. Jednocześnie udział w rynku wzrósł w globalnym porównaniu.

W kontekście głębokiego kryzysu w branży budowlanej i sanitarnej, Grupa Duravit odnotowała spadek sprzedaży o 7,3% rok do roku w 2023 r., co pokazuje, że dostawca kompleksowych rozwiązań łazienkowych nie był w stanie uniknąć skutków globalnej sytuacji rynkowej. Jednocześnie Duravit kontynuuje swoją strategię inwestycyjną i potwierdził swój ambitny cel, jakim jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2045 roku. Kluczowym kamieniem milowym na drodze do osiągnięcia tego celu było zeszłoroczne otwarcie pierwszego na świecie neutralnego dla klimatu zakładu produkcji ceramiki w nowej lokalizacji w Kanadzie.

"Ostatni rok finansowy postawił przed nami cały szereg wyzwań" - powiedział CEO Stephan Tahy. "Podobnie jak reszta sektora, musieliśmy zaabsorbować znaczne spadki sprzedaży. Jednocześnie opublikowane do tej pory dane dotyczące sprzedaży naszych konkurentów sugerują, że udało nam się zdobyć udział w rynku. Nasi pracownicy byli główną siłą napędową w tym procesie, reagując na różne wyzwania z ogromnym zaangażowaniem i zdobywają naszych klientów dzięki kreatywnym rozwiązaniom".

Perspektywy można określić jako ostrożnie optymistyczne. "Nasze otoczenie rynkowe pozostaje trudne i obecnie nie widzimy żadnych wskaźników sugerujących trwałe ożywienie na naszym rodzimym rynku" - powiedział Stephan Tahy. "Jesteśmy w dobrej sytuacji i z niecierpliwością czekamy na pierwsze targi w tym roku, które odbędą się w kwietniu. Na Salone del Mobile w Mediolanie nasi goście będą świadkami premiery szeregu nowych, bardzo atrakcyjnych serii produktów, które zostały opracowane we współpracy z wybitnymi i nowymi partnerami w zakresie wzornictwa. Również w tym roku po raz kolejny ożywimy rynek innowacjami i niespodziankami". Co więcej, Duravit przechodzi odświeżenie marki, które zbiegnie się w czasie z rozpoczęciem Salone del Mobile.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe