

Korzyści dla przedsiębiorstw wdrażających inwestycje ukierunkowane na efektywność energetyczną
Koszty energii rosną z roku na rok, odczuwa to nieomalże każdy z nas. Jednak znacznie bardziej odczuwają to przedsiębiorstwa, które w Polsce nadal pochłaniają więcej energii niż te na Zachodzie Europy. W dobie kryzysu gospodarczego każde obniżenie kosztów ma pozytywny wpływ na płynność finansową firmy. Stąd też tym ważniejsze staje się obniżenie kosztów energii.
Pojęcie zrównoważonego rozwoju i racjonalnego zużycia energii weszły już na trwałe do naszego słownika. A jak wygląda praktyka? Jak to zwykle bywa, nieco gorzej. Eksperci biją na alarm, sektor przedsiębiorstw cechuje ogromny niewykorzystany potencjał w oszczędzaniu energii. Oszczędności te można poczynić na wiele sposobów. Najprostszym, wręcz bezkosztowym, jest oszczędzanie energii. Można jednak również zainwestować, co nie zawsze oznaczy duży wydatek. Wręcz przeciwnie, Unia Europejska i inne instytucje maja wiele programów wspierających przedsiębiorstwa dążące do obniżenia zużycia energii. W ramach targów InEnerg® 2016 OZE + Efektywność Energetyczna przedsiębiorcy będą mogli się dowiedzieć, jakie proenergetyczne zachowania należy wdrożyć, aby ograniczyć zużycie energii.
REECO Poland we współpracy z Krajową Agencją Poszanowania Energii (KAPE) organizują dwudniową konferencję "Korzyści dla przedsiębiorstw wdrażających inwestycje ukierunkowana na efektywność energetyczną", która odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2016 w ramach targów InEnerg® we Wrocławiu. Podczas konferencji zostaną przedstawione między innymi systemy finansowania inwestycji poprawiających efektywność energetyczną w przedsiębiorstwach, metodologia przeprowadzania audytów energetycznych oraz nowoczesne technologie dla przemysłu. Eksperci przedstawią system białych certyfikatów, normy prawne wynikające z obowiązującej ustawy oraz proces wdrażania Art. 7 Dyrektywy o Efektywności Energetycznej w Polsce. Nie zabraknie także informacji o audycie oświetlenia w zakładzie przemysłowym. Na koniec każdego dnia organizatorzy przewidują konsultacje z ekspertami.
Konferencja skierowana jest do przedstawicieli kadry inżynierskiej i menadżerskiej małych, średnich i dużych zakładów przemysłowych, którzy wdrażają lub planują inwestycje ukierunkowane na zoptymalizowanie zużycia energii w swoich przedsiębiorstwach. "Na tej konferencji nie może zabraknąć nikogo, dla kogo ważne jest wprowadzenie zachowań proenergetycznych i podniesienie efektywności energetycznej w przedsiębiorstwie" - w ten sposób Małgorzata Bartkowski, Project Manager InEnerg® zaprasza na konferencję i targi. Konferencja będzie jednym z wydarzeń towarzyszących targom InEnreg® OZE + Efektywność Energetyczna, które odbędą się w dniach 13-14 kwietnia na Stadionie we Wrocławiu i gdzie firmy z zakresu OZE i efektywności energetycznej będą mogły przedstawić swoje produkty i usługi.
źrodło: reeco/informacjebranżowe.pl
Najnowsze aktualności
IF&B Mille Sapori dołącza do grona najemców MLP Pruszków II
2026.04.15Prąd zaczyna napędzać firmowe floty. Dostawczaki przyspieszają, ciężarówki nadal na starcie
2026.04.14City Point Okęcie z certyfikatem BREEAM Outstanding - wśród najlepszych obiektów logistycznych w Polsce
2026.04.13MLP Group wzmacnia swoje portfolio w Wiedniu drugim projektem logistyki miejskiej
2026.04.13Konsolidacja zmienia układ sił w europejskim sektorze recyklingu
2026.04.10Nowy dyrektor operacyjny w Monting Development
2026.04.08Nowy akumulator litowo-jonowy Exide EV1920S wzmacnia gamę Marine & Leisure
2026.04.08MLP Group wzmacnia portfel najemców. Nowa inwestycja w Gorzowie Wielkopolskim.
2026.04.08Co druga firma handlowa prognozuje wzrost inwestycji w AI, a 54% liczy na wyższą sprzedaż. Przedsiębiorstwa finansowe z największą korektą
2026.04.02





