

KRISPOL podsumowuje rok rekordowych przychodów
Firma KRISPOL zamknęła rok 2015 przychodami ze sprzedaży na rekordowym poziomie. Przekroczyły one zakładany próg 100 000 000 złotych. Duży wpływ na taki wynik miała sprzedaż eksportowa, która zanotowała wyższy od spodziewanego wzrost. Jej udział w ogólnej sprzedaży sięgnął 35%. Producent z Wrześni wysyła za granicę wszystkie swoje wyroby. Jak przystało na europejskiego lidera branży bram, to właśnie te produkty miały dominujący udział w eksporcie. Główni odbiorcy firmy pochodzą z Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Francji, Szwecji, Danii i Norwegii.
Rok 2016 stawia przed nami nowe wyzwania - dodaje Grzegorz Ratajczak, Dyrektor Wykonawczy firmy - Planujemy znaczące inwestycje, z których największą jest budowa kolejnej hali produkcyjno-magazynowej. Samo przygotowanie terenu pod inwestycję będzie wiązało się z transportem materiałów zajmujących 1200 samochodów ciężarowych. Budowa nowej hali umożliwi dalszy rozwój parku maszynowego Jesteśmy dumni, że obecnie dysponujemy jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych wyrobów segmentowych w Europie.
Zarząd spółki rozpocznie inwestycję już w marcu tego roku. Jej wartość jest szacowana na ok. 20 mln zł. Równolegle trwają szeroko zakrojone prace między innymi w obszarze R&D (rozwój produktów) oraz nad włączaniem kolejnych obszarów funkcjonowania firmy do nowego systemu ERP. Wszystkie działania mają na celu stworzenie optymalnych warunków dla dalszego wzrostu produkcji i sprzedaży.
źródło: krispol/informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Firmy mylife Diabetes Care, CamDiab i Dexcom ogłaszają integrację systemu Dexcom G7 z myLoop AID
2026.06.16Wiodący dystrybutor zwiększa najem w MLP Bucharest West
2026.06.16Program CAMILA: GMV odpowiada za system sterowania satelitami
2026.06.16Matexi Polska zaprasza na dni otwarte i piknik sąsiedzki w gotowej inwestycji XYZ Place
2026.06.16Ponad ¼ Polaków uważa, że sztuczna inteligencja zwiększy poczucie samotności u ludzi. Już co 8. szuka pocieszenia u AI
2026.06.16AGH oraz DXC Technology rozpoczynają strategiczną współpracę w obszarze AI i cyberbezpieczeństwa
2026.06.15CEVA Logistics rozwija niskoemisyjny transport drogowy w Polsce i Europie Środkowej
2026.06.15Partnerstwo zamiast transakcyjności. Branża nieruchomości o współpracy portali i pośredników
2026.06.15Przyszłość HR to ekosystem pracowniczy
2026.06.12





