informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Który bank oferuje najlepszą lokatę kwartalną?

Który bank oferuje najlepszą lokatę kwartalną?

Finanse / 2022.11.15

Lokata kwartalna, czyli na 3 miesiące, to świetny sposób na ulokowanie swoich oszczędności. Jeśli dysponujesz pieniędzmi, które nie będą potrzebne Ci w najbliższym czasie, powinieneś pomyśleć o takiej właśnie lokacie. Jest to świetne rozwiązanie, które pomoże Ci ochronić Twoje oszczędności przed spadkiem ich siły nabywczej. Dowiedz się, w którym banku znajdziesz najkorzystniejszą ofertę.

Co trzeba wiedzieć o lokacie kwartalnej?

Lokata na 3 miesiące przeznaczona jest dla osób, które chcą bezpiecznie ulokować swoje oszczędności na kwartał i oczekują, że wypracują one odsetki przez ten czas. Zdecydowanie najważniejszym parametrem, jaki trzeba wziąć pod uwagę, przeglądając poszczególne oferty lokat, jest oprocentowanie. To od niego zależy, ile odsetek uda się zgromadzić przez kwartał.

W znalezieniu korzystnej oferty pomoże ranking lokat kwartalnych. Jest to zestawienie najlepszych ofert, jakie można na rynku. Zawiera on zarówno te, które oferowane są jako osobny produkt, jak i te, które można otworzyć wyłącznie razem z kontem w konkretnym banku. Niektóre z nich przeznaczone są tylko dla nowych klientów, a inne dla obecnych.

Lokata kwartalna to sposób na zamrożenie swoich oszczędności na okres 3 miesięcy. W tym czasie nie można korzystać z wpłaconych środków. Możliwe jest zerwanie lokaty wcześniej, ale wiąże się to z utratą zgromadzonych odsetek oraz zmniejszeniem oprocentowania. Warto więc odczekać 3 miesiące i wypłacić środki dopiero po wskazanym w umowie terminie.

Gdzie znaleźć najlepszą ofertę lokaty kwartalnej?

Lokaty kwartalne oferuje większość największych banków komercyjnych. Dzięki temu klienci, którzy chcą na nich ulokować swoje oszczędności, mają dość szeroki wybór. Obecnie najkorzystniejsze oprocentowanie, które wynosi 8% w skali roku, oferuje Facto Bank. Minimalny depozyt wynosi 5 000 zł, a z oferty mogą skorzystać zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci. Co ważne, pieniądze na lokatę można wpłacić jedynie online.

Oprocentowanie na poziomie 8% w skali roku oferuje również ING Bank Śląski. Jest to promocyjne oprocentowanie, z którego mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci, którzy założą konto w tym banku. Są nim objęte wyłącznie nowe środki przekazane na rachunek oszczędnościowy.

Dobry ranking lokat pozwala szybko sprawdzić warunki poszczególnych ofert i zweryfikować pod kątem oprocentowania czy dostępności dla nowych lub dotychczasowych klientów. Warto z niego korzystać, gdyż umożliwia wybór najlepiej dopasowanej do potrzeb oferty. Na ulokowanie swoich oszczędności na takiej lokacie warto zdecydować się, gdy środki te nie będą potrzebne w najbliższym czasie. Dzięki temu będą one mogły wypracować spory zysk.

Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba pamiętać o konieczności zapłacenia podatku od wypracowanych odsetek. Wynosi on 19%. Oznacza to, że wypłacona zostanie kwota pomniejszona o ten właśnie podatek. Obecnie najwyższe oferowane oprocentowanie wynosi 8%, ale warto regularnie sprawdzać oferty i śledzić to, co oferują poszczególne banki.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe