Kyndryl będzie współpracował z Uniwersytetem Warszawskim na rzecz łagodzenia skutków zmian klimatycznych
Kyndryl Poland podpisał porozumienie o partnerstwie z Uniwersytetem Warszawskim. W ramach współpracy marka będzie partnerować uczelnianej inicjatywie Platforma Zielonego Dialogu oraz organizowanemu w jej ramach hackathonowi H2Othon, który odbędzie się w dniach 4-5 października w Warszawie.
Tematem przewodnim H2Othon są zagadnienia postępujących zmian klimatycznych ze szczególnym uwzględnieniem problemu występowania suszy. Zadaniem uczestników hackathonu będzie wypracowanie planu działania uwzględniającego modele zachowań różnych grup społecznych oraz zestaw tzw. umiejętności przyszłości (skills for the future) niezbędnych w obliczu gwałtownie zmieniającej się rzeczywistości. W pracy z wykorzystaniem zwinnych metodyk działania, takich jak Product Design Sprint wspierać ich będą mentorzy, a efekty działań w postaci scenariusza filmowego oceni zespół jurorów. Zwycięzcy otrzymają nagrodę w wysokości 5000 euro na realizację swojego filmu.
W ramach partnerstwa z UW, eksperci Kyndryl Poland będą dzielić się z uczestnikami hackathonu swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zarządzania projektami, pracy zespołowej, design thinking oraz metodyk zwinnych, a także zasilą skład jury analizując końcowe projekty. Ponadto wezmą udział w akcjach towarzyszących wydarzeniu, w tym w cyklu debat omawiających problem suszy w kontekście lokalnym, regionalnym i globalnym.
Dla każdej uczelni wyższej współpraca z przedstawicielami biznesu poszerza horyzonty i otwiera perspektywy do wykorzystania wiedzy zdobywanej przez studentów w praktyce. Z przyjemnością witamy Kyndryl w gronie naszych partnerów i liczymy, że najbliższy hackathon jest tylko pierwszym z szeregu działań, które wspólnie zrealizujemy - mówi prof. Agata Dziewulska, Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Warszawskiego ds. Platformy Zielonego Dialogu (PZD).
Zrównoważony rozwój to dla Kyndryl priorytet strategiczny. Firma działa w oparciu o zasady sustainability w codziennej pracy, m.in. redukując wytwarzany ślad węglowy i wspierając swoich klientów w dążeniu do osiągnięcia neutralności węglowej (net zero emissions). W 2021 roku organizacja zmniejszyła zużycie energii o 33 400 MWh oszczędzając przy tym 3,75 mln dolarów dzięki modernizacji sprzętu IT, zastosowaniu energooszczędnych technologii oraz zwiększeniu wirtualizacji zasobów IT. Dodatkowo firma umożliwiła także wygenerowanie 18 000 MWh energii pochodzącej ze słońca i zamierza zwiększać wykorzystanie OZE w swoim portfolio.
Cieszymy się, że możemy współpracować z Uniwersytetem Warszawskim i być częścią inicjatywy zorientowanej na szukanie innowacyjnych rozwiązań w walce ze zmianami klimatu. W Kyndryl aktywnie angażujemy się w akcje mające na celu ochronę środowiska i jego zasobów. Przykładem tego jest projekt zasadzenia ponad 90 000 drzew na świecie realizowany z fundacją One Tree Planted czy nasi pracownicy w Polsce, którzy w ramach wolontariackiej inicjatywy Eco Stream wspierają firmę w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju – podsumowuje Anna Nowosielska, inicjator współpracy z UW oraz Applications, Data and AI Delivery Leader in Strategic Markets at Kyndryl.
Wszystkie szczegóły na temat nadchodzącego hackathonu można znaleźć na stronie: https://geo.uw.edu.pl/h2othon/..
źródło: informacjebranzowe.pl