

Lasy Państwowe stawiają na ekologię i promocję nowoczesnych form wykorzystania drewna
W Potrzebowicach (woj. wielkopolskie) powstanie nowoczesny budynek biurowy dla Lasów Państwowych. Modułowy obiekt, dzięki wykorzystaniu prefabrykowanej konstrukcji drewnianej, zostanie ukończony w zaledwie 7 miesięcy.
W Potrzebowicach (woj. wielkopolskie) powstanie nowoczesny budynek biurowy dla Lasów Państwowych. Modułowy obiekt, dzięki wykorzystaniu prefabrykowanej konstrukcji drewnianej, zostanie ukończony w zaledwie 7 miesięcy. Autorem projektu i wykonawcą inwestycji jest firma EKOINBUD, zajmująca się projektowaniem i budową drewnianych modułowych budynków użyteczności publicznej.
Nowo powstająca siedziba Nadleśnictwa Potrzebowice będzie budynkiem jednokondygnacyjnym o całkowitej powierzchni zabudowy 1060 mkw. Znajdzie się w nim 50 pomieszczeń o zróżnicowanych przeznaczeniach – biura, sale konferencyjne pomieszczenia administracyjne i gospodarcze, magazyny, składnica broni czy strefa garażowa.
Jest to już kolejna realizacja, którą przygotowujemy dla Lasów Państwowych - mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu EKOINBUD. Obiekt został przygotowany w systemie „zaprojektuj i wybuduj” - po naszej stronie stało więc przygotowanie projektu koncepcyjnego, technicznego, uzyskanie pozwolenia na budowę, dobór materiałów i kompleksowa realizacja inwestycji. Głównym założeniem projektowym było, aby obiekt położony w samym sercu Puszczy Noteckiej współgrał z otoczeniem. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w realizacjach tego typu obiektów, ponownie zdecydowaliśmy się na wykorzystanie technologii bazującej na prefabrykowanych modułach drewnianych, które nie tylko pozwalają znacząco skrócić proces budowy, ale też wykazują właściwości prozdrowotne dla użytkowników budynku.
Kolejną zaletą wykorzystania ekologicznej technologii prefabrykowanych modułów drewnianych jest wysoka wytrzymałość i sztywność konstrukcji. Ponadto, tego typu obiekty cechują doskonałe parametry termiczne i bardzo wysoką ognioodporność, co ma niebagatelne znaczenie dla inwestycji powstającej w bezpośrednim sąsiedztwie lasów.
Proekologicznym uzupełnieniem nowej siedziby nadleśnictwa będzie wykorzystanie pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej umiejscowionej na dachu budynku. Ponadto budynek zostanie wyposażony w liczne nowoczesne systemy, niezbędne do zapewnienia najwyższego standardu obiektu oraz komfortu pracy jego użytkowników. Dla poprawy bezpieczeństwa, obiekt zostanie wyposażony w system pełnej kontroli dostępu. W ramach realizacji EKOINBUD zajmie się również zagospodarowaniem okolicznego terenu o powierzchni 6000 mkw. Powstaną tu m.in. ogrody deszczowe.
Termin zakończenia robót budowlanych to 5 lutego 2024 roku.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Dołącz do Brawl Stars w G City Targówek!
2026.01.21Scallier startuje z budową parku handlowego w Zabrzu
2026.01.19Społeczna odpowiedzialność w centrum uwagi. CH Focus podsumowuje rok prozdrowotnych projektów!
2026.01.19Ferie pełne emocji i kreatywnej zabawy. Zimowa oferta G City Biała dla dzieci i młodzieży
2026.01.19Spotkanie z ulubionymi bohaterami – Świnka Peppa i George w G City Targówek
2026.01.19Czy mieszkania w miastach akademickich to wciąż pewna inwestycja?
2026.01.16Zdrowie w centrum uwagi. Dzień Babci i Dziadka w G City Biała
2026.01.14Od klocków do Robloxa. Ferie pełne kreatywnej zabawy w G City Reduta
2026.01.14Cemex Polska ogłasza zmianę na stanowisku Dyrektora Pionu Produkcji i Technologii Cementu
2026.01.14





