informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Legnicka Vita – nowa inwestycja Develii we Wrocławiu
Legnicka Vita

Legnicka Vita – nowa inwestycja Develii we Wrocławiu

Nieruchomości / 2024.03.07

Develia rozpoczyna sprzedaż mieszkań w inwestycji Legnicka Vita, która powstanie na wrocławskich Popowicach. W dwubryłowym budynku liczącym 15 i 17 pięter powstanie 290 lokali. Z mieszkań położonych na najwyższych kondygnacjach będzie rozciągać się spektakularny widok na panoramę miasta. Termin zakończenia budowy zaplanowano na II kwartał 2026 r.

Dzięki szerokiej palecie metraży i rozkładów każdy znajdzie w inwestycji Legnicka Vita lokal odpowiadający jego preferencjom. Duży wybór mieszkań 3- i 4-pokojowych sprawia, że jest to interesująca propozycja dla rodzin z dziećmi. Single ceniący szybki dojazd do centrum miasta mogą wybierać spośród bogatej oferty kompaktowych mieszkań liczących około 41 m kw. Nie brakuje także propozycji dla inwestorów planujących zakup z przeznaczeniem na wynajem. Każde z nich będzie posiadało przestronny balkon. Na parterze budynku zaplanowano lokale usługowe.  

Powstanie tutaj podziemna hala garażowa z platformami parkingowymi i tradycyjnymi miejscami postojowymi. Przygotowanych zostanie kilkanaście naziemnych miejsc postojowych, w tym sześć przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Z myślą o entuzjastach rowerów deweloper zamontuje na terenie inwestycji stojaki dla jednośladów. Znajdzie się tu również atrakcyjny plac zabaw dla dzieci, a przestrzenie zewnętrzne zostaną urozmaicone elementami małej architektury oraz rozległymi nasadzeniami traw ozdobnych, krzewów i drzew, m.in. magnolii. Develia rozbuduje również system ścieżek pieszych i rowerowych w okolicy.

– Legnicka Vita to zupełnie nowa jakość na mieszkaniowej mapie Wrocławia. Blisko 300 zróżnicowanych, komfortowych mieszkań to nasza odpowiedź na szybko kurczącą się we Wrocławiu ofertę lokalową. Tętniące życiem Popowice oferują bogatą infrastrukturę społeczną z placówkami oświatowymi, zdrowia czy obiektami sportowymi. Jesteśmy przekonani, że ten projekt spotka się z dużym zainteresowaniem kupujących – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

- Na elewacjach zaprojektowaliśmy wysokiej jakości dekoracyjne okładziny. W parterze rozcięliśmy bryłę, tworząc przejście bramowe pod budynkiem zapraszające użytkowników do wejścia, a zarazem łączące dwie jego strony. Inwestycja odda do użytku mieszkańcom fragment miasta, który dotychczas był dla nich trudno dostępny – podkreśla Jakub Świerczyński z pracowni architektonicznej SRDK Architekci Studio Śródka, projektant inwestycji.

Budynek położony jest bezpośrednio przy popularnym centrum handlowym Magnolia Park. Szeroka oferta ulubionych marek zaspokoi potrzeby wszystkich zainteresowanych. To także miejsce z urozmaiconą ofertą kulinarną oraz rekreacyjną i sportową. W odległości około 1,3 km znajduje się Wrocławska hala widowiskowo-sportowa "Orbita" zachęcająca do korzystania z m.in. krytej i otwartej pływalni, siłowni czy sauny.

Kolejną zaletą lokalizacji jest bliskość terenów zielonych. Zaledwie 200 metrów od inwestycji znajduje się zadrzewiony skwer. W ciągu kilkuminutowego spaceru można dojść do parku Polana Popowicka, liczącego aż 16 ha powierzchni. Rozległe tereny rekreacyjne nad brzegiem Odry sprzyjają relaksowi i aktywności fizycznej.

Legnicka Vita jest doskonale skomunikowana z innymi częściami miasta. Przebiegającą nieopodal szeroką ulicą Legnicką można dostać się do oddalonego o 3 km centrum Wrocławia w zaledwie kilka minut. Kursują tu również liczne linie wrocławskiej komunikacji miejskiej – zarówno autobusowe, jak i tramwajowe. Istotnym atutem jest także znajdująca się w pobliżu stacja kolejowa Mikołajów. Miłośnicy dwóch kółek będą mogli korzystać z rozbudowanej sieci ścieżek rowerowych.

Początek prac budowlanych zaplanowany jest na drugą połowę marca. Ceny zaczynają się już od 12 300 zł za metr kwadratowy.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe