informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Lena Lighting wsparła średzkie Hospicjum im Piotra Króla

Lena Lighting wsparła średzkie Hospicjum im Piotra Króla

CSR / 2023.10.18

Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej to wyjątkowe miejsce. Zaprojektowane z najwyższą troską o pacjentów paliatywnych, zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, komfortowe umeblowanie oraz innowacyjne oświetlenie. Chcąc przyczynić się do stworzenia przyjaznej i bezpiecznej atmosfery, Lena Lighting przekazała placówce swoje wysoce energooszczędne lampy, które pojawiły się zarówno wewnątrz, jak i na elewacji hospicyjnego budynku.

Hospicjum jest miejscem, które ma do spełnienia trudną rolę. To nie tylko przedłużenie szpitala, ale przede wszystkim dom i intymna przestrzeń pacjentów wymagających szczególnej opieki. Ma zapewniać najwyższy poziom wygody i poczucie bezpieczeństwa, dlatego proces projektowania takiej przestrzeni staje się prawdziwym wyzwaniem. Każdy detal ma ogromne znaczenie i ta świadomość towarzyszyła marce Lena Lighting, która postanowiła włączyć się w budowę nowego hospicyjnego ośrodka w Środzie Wielkopolskiej.

Czułość i bezpieczeństwo

W budynku zainstalowano zarówno lampy wiszące, kinkiety, jak i kasetony - łącznie ponad 200 produktów Lena Lighting, między innymi Baris LED, Tytan LED czy Plano LED. Wykonane z bezpiecznych dla zdrowia materiałów, są niezwykle trwałe. Dzięki ich bardzo dobrym parametrom, mieszkańcy placówki mogą korzystać ze sztucznego światła, które nie męczy wzroku i jest dostosowane do ich potrzeb.

- Nasze hospicjum zostało maksymalnie dostosowane do potrzeb pacjentów  wymagających jedynej w swoim rodzaju opieki. Ich komfort jest dla nas najważniejszy, dlatego już na etapie projektowania budynku zadbaliśmy o to, aby stworzyć im odpowiednie warunki, w których poczują się bezpiecznie.– opowiada Barbara Król, założycielka i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej. – Włączenie się Lena Lighting w proces powstawania naszej placówki to nieoceniony dar, który przysłuży się wielu podopiecznym hospicjum. Cieszy, że wiodące marki potrafią zdobyć się na tak znaczące gesty. Dla nas stał się on swego rodzaju symbolem, bo odpowiednie światło może nieść  ukojenie, spokój i ciepło, którymi  chcemy dzielić się z naszymi podopiecznymi – dodaje.

Każdy gest ma znaczenie

Wysoka energooszczędność, jaką zapewniają lampy Lena Lighting, również ma ogromne znaczenie. W placówkach medycznych sztuczne światło jest eksploatowane niemal przez całą dobę, co generuje pokaźne koszty. Lampy wielkopolskiego producenta oparte są na technologii modułów LED, dostarczają więc najwyższej jakości światło przy minimalnym poborze prądu. W ten sposób placówka może przeznaczać zaoszczędzone fundusze na realizowanie bieżących potrzeb.

- Pacjenci hospicjów to osoby ciężko chore, które w sposób szczególny doceniają każdy dzień. Chcą spędzić czas w przyjaznym otoczeniu, możliwie bez bólu, z bliskimi. To z myślą o nich, o ich radości i wyrozumiałości dla świata, postanowiliśmy ufundować oświetlenie w Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej. – wyjaśnia Marzena Lesińska, Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu Lena Lighting. - Nie możemy zrobić wiele więcej, ale mamy ogromną nadzieję, że ten gest rozświetli codzienność pacjentów, ułatwi pracę personelowi ośrodka i stanie się sygnałem mówiącym o tym, że takie miejsca istnieją i potrzebują naszego wsparcia każdego dnia. – dodaje.

Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej jest otwarte na pomoc na wszystkich płaszczyznach działalności. Dzięki temu może nieść najlepszą opiekę przez całą dobę. Liczy się każda inicjatywa i gest. Więcej o tym przeczytają Państwo na stronie internetowej: https://hospicjumpk.pl/

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe