informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Lenovo partnerem tytularnym zespołu Ducati MotoGP

Lenovo partnerem tytularnym zespołu Ducati MotoGP

Moto / 2021.02.10

Lenovo i Ducati ogłaszają uzyskanie przez Lenovo statusu partnera tytularnego zespołu Ducati MotoGP oraz prezentują nową nazwę „Ducati Lenovo Team” wchodzącą w życie z dniem ogłoszenia. Jest to rozwinięcie trzyletniego kluczowego partnerstwa technologicznego Lenovo z Ducati.

Nowe trzyletnie partnerstwo świadczy o rosnącym znaczeniu zaawansowanego sprzętu w kontekście analiz dużych ilości danych, sztucznej inteligencji i inteligentnych rozwiązań programowych w świecie wyścigów motocyklowych. Jako oficjalny partner technologiczny od 2018 r. firma Lenovo umożliwiła inżynierom i projektantom Ducati szybkie wdrażanie algorytmów i technologii w motocyklach zarówno wyścigowych, jak i drogowych.

Oczekuje się, że globalny rynek sportów motorowych będzie nadal rosnąć o 10% rocznie do 2025 roku1, na co częściowo wpływa rola IT oraz danych w świecie wyścigów motocyklowych. Dlatego Lenovo i Ducati — dwie marki, którym bliskie są takie wartości jak szybkość, moc i niepowstrzymana innowacyjność — zdecydowały się kontynuować partnerstwo na najwyższym poziomie” — powiedział Luca Rossi, starszy wiceprezes Lenovo. „Zgodnie ze swoją misją Lenovo umożliwia inteligentną transformację. Cieszymy się, że nasza integracja technologii osiągnie nowy poziom i umożliwi zespołowi wyścigowemu Ducati odgrywanie wiodącej roli w MotoGP przez kolejne lata”.

Claudio Domenicali, dyrektor generalny Ducati Motor Holding, powiedział: „Początek nowego sezonu wyścigowego jest zawsze bardzo emocjonujący. Podchodzimy do niego z niezwykłym zaangażowaniem i pasją, odczuwając wsparcie fanów Ducati z całego świata. Zaczynamy sezon z mocnej pozycji zeszłorocznych mistrzów świata w kategorii konstruktorów pomimo trudności i nieoczekiwanych przeszkód, z którymi przyszło nam się zmierzyć po raz pierwszy. W roku 2021 mamy sporo nowości — są to między innymi zawodnicy Jack Miller i Pecco Bagnaia. Są to młodzi zawodnicy naszego oficjalnego zespołu, którzy zdobyli doświadczenie w zespole Pramac Racing. W tym roku nowym tytularnym partnerem zespołu Ducati Lenovo Team jest firma Lenovo, która towarzyszy nam już od 2018 roku. Oprócz członków zespołu fabrycznego mamy też zawodnika Ducati MotoGP Johanna Zarco i trzy spośród największych talentów z Moto2: Eneę Bastianiniego, Lucę Mariniego oraz Jorge'a Martina. Wnoszą oni do mistrzostw młodość i duże nadzieje na przyszłość. Czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie sezonu 2021 28 marca w Katarze i jak zawsze — #ForzaDucati!”.

Marka Ducati jest znana na całym świecie jako najczystszy wyraz techniki, designu i pasji do sportów motorowych, a to partnerstwo zapewnia Lenovo znaczną widoczność w skali międzynarodowej. Współpraca ta wzmocni status Lenovo jako globalnego partnera technologicznego, dzięki któremu Ducati może działać szybciej i inteligentniej oraz uzyskiwać lepsze wyniki. Zespół Ducati MotoGP ma wieloletnie tradycje szybkości, sukcesów i wyczynowej doskonałości, a Lenovo z dumą kontynuuje swój wkład w ten dorobek.

W kolejnych latach Lenovo i Ducati zamierzają rozwinąć współpracę zdalną w jeszcze większym zakresie oraz zwiększać efektywność dzięki większej szybkości, elastyczności i mobilności. Obie marki opracowują plany badawczo-rozwojowe w celu wdrożenia infrastruktury pulpitów wirtualnych (VDI). Będzie ona zapewniać konsekwentnie wysoką wydajność większości pracujących zdalnie inżynierów Ducati. Ponadto Lenovo i Ducati badają możliwości wykorzystania rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej (AR/VR) do mechaniki motocyklowej w przyszłości.

Jako główny partner technologiczny Ducati od 2018 roku Lenovo zapewnia przewagę technologiczną zawodnikom, motocyklom i wysokowydajnym silnikom Ducati dzięki wielokrotnie nagradzanym komputerom, tabletom oraz potężnym serwerom. Analizy i symulacje MotoGP prowadzone są teraz przy użyciu kompaktowego i wytrzymałego serwera ThinkSystem™ SE350, który działa na brzegu sieci i przetwarza oraz analizuje dane u ich źródła. Dzięki rozbudowanej mocy obliczeniowej inżynierowie Ducati mogą monitorować symulacje przy użyciu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego oraz opracowywać jeszcze bezpieczniejsze strategie jazdy na torze, w tym lepszego zarządzania zużyciem opon. Technicy używają wytrzymałych i ultrasmukłych mobilnych stacji roboczych Lenovo ThinkPad™ P1 do pobierania oraz analizy danych bezpośrednio z motocykli. Inżynierowie w warsztatach używają laptopów ThinkPad do symulowania możliwych konfiguracji motocykli, dzięki czemu zyskują o 25% większą efektywność i skracają czas podejmowania decyzji o 35%.

Firma Lenovo zaprojektowała i wdrożyła klaster wysokowydajnego systemu obliczeniowego (HPC) w oparciu o serwery ThinkSystem SD530, SR630 i SR650. Nowe środowisko HPC zmniejsza łączną zajętość miejsca w stosunku 20:1 i umożliwia modelowanie aerodynamiczne oraz dynamiki płynów z szybkością prawdziwie rajdową. Dzięki temu inżynierowie mogą konstruować nowe supermotocykle szybciej, z zachowaniem najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.

Inne urządzenia Lenovo stosowane przez Ducati to mobilne stacje robocze ThinkPad P53 do projektowania motocykli rajdowych oraz drogowych, ThinkPad X1 Tablet dla dyrektorów regionalnych ze względu na przenośność tych urządzeń, a także różne wysokiej klasy laptopy Yoga™ do robienia notatek na odprawach z zawodnikami. W 2020 roku partnerstwo Lenovo z Ducati zaowocowało też wprowadzeniem na rynek urządzeń pod obiema markami, takich jak Lenovo Ducati 5 — laptop z limitowanej edycji z elementami wzorniczymi Ducati Corse dla najbardziej zagorzałych fanów Ducati.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe