informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
LGBS Polska nabywa udziały w IT-Dev

LGBS Polska nabywa udziały w IT-Dev

Finanse / 2014.08.04

LGBS Polska objął 20 procent udziałów we wrocławskiej firmie IT-Dev, która specjalizuje się we wdrożeniach i rozwoju rozwiązań opartych o platformę MS SharePoint. Inwestycja jest kolejnym krokiem przybliżającym do stworzenia Grupy Technologicznej Euvic. Ma ona skupić kilkanaście wiodących na polskim rynku spółek technologicznych.

IT-Dev (www.it-dev.pl) jest jednym z liderów polskiego runku w zakresie tworzenia rozwiązań ułatwiających obieg dokumentów oraz zarządzanie informacją w oparciu o MS SharePoint. Firma jest złotym partnerem Microsoft i była wielokrotnie nagradzana za wysoką jakość świadczonych usług, między innymi tytułami Microsoft Partner of the Year. IT-Dev należy też do międzynarodowego programu Business-Critical SharePoint, który skupia ściśle wyselekcjonowane przez Microsoft firmy wdrażające rozwiązania w oparciu o technologie SharePoint. Jak zgodnie podkreślają zarządy obu spółek, w transakcji chodzi przede wszystkim o synergię i efekt skali. Połączone zespoły firm umożliwią realizację najbardziej złożonych wdrożeń platformy Microsoft SharePoint oraz sprawną obsługę serwisową w tym zakresie nawet największych organizacji.

„Objęcie udziałów w IT-Dev jest kolejnym krokiem, który przybliża nas do utworzenia Grupy Technologicznej Euvic. Od kilku lat inwestujemy w wyróżniające się na rynku firmy technologiczne o uzupełniającej się ofercie i doświadczeniach, tworząc powiązania kapitałowe pomiędzy nimi. Ma to stanowić wiarygodną podstawę wspólnego realizowania licznych projektów w Polsce i na świecie. Połączone zasoby wszystkich naszych spółek staną się już wkrótce bazą do stworzenia Grupy Euvic. Będzie to jedna z największych organizacji IT w Polsce pod względem zasobów ludzkich i wszechstronności oferty” - zapowiada Wojciech Wolny, Prezes Zarządu LGBS Polska.

„Dołączenie IT-Dev do tworzonej Grupy Technologicznej Euvic pomoże nam dotrzeć z naszą specjalistyczną ofertą do firm będących klientami Grupy oraz zapewni dostęp do dużego zespołu inżynierów. Jednocześnie wspólna oferta w zakresie rozwiązań SharePoint pozwoli nam adresować potrzeby biznesowe największych organizacji nie tylko na rynku polskim, ale również światowym. Zdrowe fundamenty współpracy i oczywiste korzyści obu naszych firm z jej nawiązania ułatwiły podjęcie decyzji o zawarciu transakcji” – powiedział Tomasz Szałaj, Prezes Zarządu IT-Dev.

LGBS nabył dotychczas udziały większościowe takich spółek technologicznych, jak: Junisoftex Sp. z o.o., Grupa Spot Sp. z o.o., Speednet Sp. z o.o., Bipronet Sp. z o.o., a także pakiet akcji Jcommerce SA, Fild.Net Sp. z o.o. oraz Omnis Sp. z o.o. W skład grupy wchodzą także startupy – LGBS Energia Sp. z o.o. i PI Systems, austriacki współzałożyciel LGBS – LG Nexera AG, a także spółki eOpen Sp. z o.o., Netland Sp. z o.o., Internetium SA. Całość zamyka spółka córka LGBS w USA - LGBS Software LCC. Powiązana z LGBS jest także spółka Multishoring.info, specjalizująca się w oferowaniu usług IT w modelu nearshoringowym. Łącznie w LGBS i powiązanych z nią firmach jest zatrudnionych ponad 1000 inżynierów pracujących w biurach w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdyni, Katowicach, Gliwicach, Bielsku-Białej, Częstochowie, Wrocławiu, Rzeszowie, a także w Wiedniu, Nowym Jorku i Palo Alto. Wartość usług sprzedanych przez te firmy w 2013 roku wyniosła ponad 120 mln złotych netto, a liczba klientów to blisko 1000 organizacji.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe