informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Licytujemy dziecięcy uśmiech z Fundacją Mam Marzenie

Licytujemy dziecięcy uśmiech z Fundacją Mam Marzenie

Wydarzenia / 2022.03.22

25 marca 2022 r., w ZODIAKu Warszawskim Pawilonie Architektury, odbędzie się panel dyskusyjny dla architektów wnętrz, towarzyszący trzeciej edycji projektu „Aukcja Marzeń” –  charytatywnej inicjatywy, współorganizowanej przez Dom Aukcyjny Desa Unicum na rzecz podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Celem warsztatów będzie ukazanie rozwiązań współdziałania architektury ze sztuką współczesną oraz zdobycie wiedzy z zakresu kolekcjonowania sztuki.

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja dostarcza chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, wnoszących w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość. Wolontariusze podejmują szereg działań motywujących i inspirujących wszystkich zainteresowanych pomocą Fundacji i spełnianiem marzeń małych pacjentów. W ich realizacji może pomóc sztuka – jej piękno czyni świat lepszym, a jednocześnie dzięki kolekcjonerom i projektom takim jak "Aukcja Marzeń" , sztuka staje się wymiernym dobrem dla tych, którzy najbardziej potrzebują opieki – chorych dzieci.

Spełniamy marzenia

Projekt "Aukcja Marzeń" to charytatywna aukcja online połączona z wystawą wybranych prac młodych twórców organizowana we współpracy z domem aukcyjnym Desa Unicum. Kilkadziesiąt wyjątkowych prac artystów sztuki najnowszej będzie w kwietniu 2022 r. przedmiotem kolejnej edycji aukcji, której całkowity dochód zostanie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie – dzieci z chorobami zagrażającymi życiu. Dzięki współpracy z partnerami 3. Aukcji Marzeń będzie towarzyszyć wystawa przedaukcyjna w Galerii Sztuki TLEN, a także warsztaty stacjonarne w ZODIAKu Warszawskim Pawilonie Architektury. Finałowa aukcja charytatywna współorganizowana przed Dom Aukcyjny Desa Unicum odbędzie się od 8 do 22 kwietnia 2022 r. Całkowity dochód z projektu  będzie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

Porozmawiajmy o sztuce

W najbliższy piątek, 25 marca o godz.18:00, współwłaściciel pracowni STUDIOORGANIC specjalizującej się w kompleksowych projektach brył i wnętrz, Grzegorz Goworek podzieli się w ZODIAKu swoimi przemyśleniami o implementacji sztuki w architekturze. Podczas spotkania wystąpi także dziennikarka, kuratorka sztuki, znawca architektury i designu, wieloletnia redaktorka magazynu „Dom i Wnętrze”. Ewa Mierzejewska, która opowie architektom jak rozpocząć kolekcjonowanie sztuki. W dyskusji weźmie udział także arch. Roland Stańczyk z RS Studio Projektowe.

Marketing Manager firmy Cosentino, Aneta Konowrocka opowie o zastosowaniach materiałów wnętrzarskich do tworzenia sztuki. Cosentino to wywodzący się z Hiszpanii i działający na całym świecie producent wielkoformatowych powierzchni architektonicznych, takich jak Silestone, Dekton i Sensa by Cosentino. Nadrzędne wartości firmy to jakość, innowacyjność i odpowiedzialność, którymi Cosentino kieruje się nie tylko kreując nowe kolekcje swoich marek, ale również regularnie angażując się w lokalne inicjatywy promujące bardziej zrównoważone rozwiązania, czy wykorzystanie sztuki w architekturze. Te wartości doprowadziły również do współpracy pomiędzy Fundacją „Mam Marzenie” oraz licznymi partnerami powiązanymi ze światem sztuki i architektury, których celem jest pomoc podopiecznym fundacji. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury

Warszawa, Pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4

Więcej na: www.cosentino.com

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe