informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Lime podsumowuje sezon wakacyjny nad polskim morzem

Lime podsumowuje sezon wakacyjny nad polskim morzem

Wiadomości / 2023.08.29

Firma Lime podsumowała wakacje nad polskim morzem. Użytkownicy w tym sezonie byli bardzo aktywni i chętnie zwiedzali wybrzeże korzystając z e-hulajnóg Lime.

W tym roku Lime udostępniał swoje pojazdy w aż dwudziestu nadmorskich miejscowościach. E-hulajnogi firmy cieszyły się rekordowym zainteresowaniem w trakcie długiego weekendu sierpniowego – między 11 a 15 sierpnia. Najdłuższy przejazd, biorąc pod uwagę jego czas, trwał 1 godzinę i 34 minuty, natomiast jeśli chodzi o odległość to wyniósł prawie 24 km. Dzięki korzystaniu z e-hulajnóg Lime udało się uniknąć ponad 82 tysięcy przejazdów samochodami, co przekłada się na średnio ponad 137 tysięcy kilometrów.

„Cieszymy się z tego jak dużą popularność zyskały nasze pojazdy nad polskim morzem. Mogliśmy towarzyszyć naszym użytkownikom, nie tylko w trakcie ich codziennych podróży np. do pracy, ale także podczas wakacji. Wielu z nich wybrało nasze e-hulajnogi jako środek transportu ułatwiający zwiedzanie takich miast jak Gdańsk, Gdynia, Sopot czy Kołobrzeg. E-hulajnogi Lime służyły także jako pojazd, którym można przemieścić się z hotelu na plażę oraz podziwiać wybrzeże. Dzięki tej aktywności użytkowników mogliśmy wspólnie zredukować poziom emisji CO2 nad polskim morzem o 25 ton” – mówi Damian Kupczak, Senior Operations Manager Lime Polska.

Lime wykorzystuje przerwę jesienno-zimową na dokładny przegląd swojej floty, ale także jest to czas, w którym firma planuje już następny sezon. Trwają rozmowy z kolejnymi miastami, zatem jest możliwe, że w przyszłym sezonie Lime będzie udostępniać swoje pojazdy w kolejnych nadmorskich miastach.

 

W tym roku Lime był dostępny w miejscowościach:

·         Półwysep Helski: Władysławowo, Jastrzębia Góra, Jurata, Chałupy, Chłapowo, Jastarnia, Kuźnica

Łeba

Ustka

Kołobrzeg

Grzybowo

Dźwirzyno

Ustronie Morskie

Sianożęty

Mielno

Mielenko

Unieście

Trójmiasto: Sopot, Gdynia, Gdańsk

 

Firma operuje w Polsce flotą ponad 23 000 urządzeń.

5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:

Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.

Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.

Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających. 

Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.

Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych. 

 

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe