informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Łódzka oferta mieszkaniowa dla rodzin z dziećmi – którą dzielnicę wybrać?
Profit Development

Łódzka oferta mieszkaniowa dla rodzin z dziećmi – którą dzielnicę wybrać?

Nieruchomości / 2024.06.22

Rynek nieruchomości w Łodzi jest jednym z największych w Polsce i dynamicznie się rozwija. Obecnie ceny za 1 m² mieszkania kształtują się tutaj w okolicach 7667 zł, a od początku roku wzrosły o 5,46%. Oferta mieszkaniowa charakteryzuje się przy tym sporą różnorodnością. Znaczną część potencjalnych nabywców stanowią rodziny poszukujące nowego komfortowego lokum. Czego oczekują, na jakie propozycje mogą liczyć i które dzielnice oferują atrakcyjne nieruchomości dla rodziców i ich dzieci? Sprawdzamy.

Dynamiczny łódzki rozwój

W ostatnich latach Łódź staje się nowoczesnym centrum biznesu, gospodarki i kultury, przyciągając tym samym inwestorów z całego świata. Dodatkowo centralne położenie czyni również Łódź ważnym krajowym węzłem komunikacyjnym. Nieruchomości komercyjne oraz kamienice przechodzą obecnie spektakularne rewitalizacje, rozwija się infrastruktura. A jak wygląda sytuacja na rynku stricte mieszkaniowym? Według danych z początku tego roku w mieście powstaje obecnie około 100 tego typu inwestycji, które oferują łącznie ok. 4000 mieszkań.

Idealne rodzinne „M”, czyli jakie?

Młode rodziny to jedna z największych grup konsumentów na rynku nieruchomości. Najczęściej spotykany jest model 2+2, a to oznacza, że takim mieszkańcom potrzebna jest spora przestrzeń i własny kąt dla każdego z domowników. Rodziny zwykle traktują nowo zakupione mieszkanie jako miejsce do życia na lata, dlatego najczęściej interesuje je zakup nieruchomości na rynku pierwotnym, która – po wykończeniu według własnych preferencji – przez długi czas nie będzie wymagała remontu.

Jakie kryteria w pierwszej kolejności biorą pod uwagę? Rodziny poszukują przede wszystkim spokoju i bezpieczeństwa. Zwracają jednocześnie uwagę na to, by nieruchomość była dobrze skomunikowana z ich miejscem pracy czy placówkami oświatowymi. Ważna jest również bliskość sklepów, restauracji, terenów zielonych czy miejsc rekreacyjnych. Rodziny doceniają praktyczne rozwiązania nowoczesnej infrastruktury nowych osiedli, jak monitoring, plac zabaw, komórka lokatorska, wózkownia czy rowerownia. Jako dodatkowy atut traktują zastosowane systemy typu smart home – wylicza Bogdan Koczy z PROFIT Development, firmy deweloperskiej, która od dwóch dekad realizuje inwestycje mieszkaniowe na terenie Łodzi, Wrocławia i Warszawy.

Rodzinny azyl w Łodzi

Jedną z dzielnic uważanych za najlepsze do życia dla łódzkich rodzin z dziećmi jest Polesie. Można tam znaleźć mocno rozwiniętą infrastrukturę edukacyjną, wiele zielonych terenów i nowoczesne inwestycje mieszkaniowe. Szczególnie lubianym miejscem jest Park im. Józefa Piłsudskiego z licznymi atrakcjami dla młodszych i starszych. Atutem jest tu też bliskość ogrodu botanicznego i ZOO.

Drugą najchętniej wybieraną przez rodziny dzielnicą są największe i bardzo różnorodne Bałuty. Ich głównym atutem jest liczący 1,2 tys. ha Las Łagiewnicki, raj dla spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów. Bałuty to również bardzo rozbudowana oferta placówek oświatowych, parki, odnowione place zabaw oraz skwery, a także miejski basen Wodny Raj.

Nic dziwnego, że deweloperzy chętnie działają właśnie w tych miejscach. Ciekawą propozycją są dwie aktualne inwestycje PROFIT Development, w dużej mierze ukierunkowane również na rodziny z dziećmi. Pierwsza z nich to kolejny etap osiedla Nowe Złotno na Bałutach, oferujące zróżnicowane metrażowo lokale – od 29 do 99 mkw. Główne priorytety inwestycji to modernistyczna architektura, cisza, przestronność mieszkań i wygodna komunikacja z centrum. Tym, co szczególnie docenią rodziny, jest estetyczny zielony dziedziniec, spore balkony i zielone tarasy, a także zapewniające codzienny komfort lokale usługowe zlokalizowane na parterze budynków – wyjaśnia Bogdan Koczy z PROFIT Development.

Drugą propozycją jest Pogonowskiego 73, na terenie Starego Polesia – inwestycja skierowana szczególnie do mniejszych rodzin, preferujących raczej życie w centrum miasta. To 143 mieszkania w kaskadowej zabudowie, z metrażem od 25 do 69 mkw, otoczone zielenią. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na czwarty kwartał tego roku. Do mieszkań przynależą tarasy lub balkony. Zaplanowano też miejsce integracyjne mieszkańców oraz boisko do gry w bule. Warto wspomnieć, że niegdyś zaniedbane Polesie od jakiegoś czasu przechodzi metamorfozę i dziś łączy wielkomiejski charakter ze spokojem, zielenią i bezpieczeństwem. Dzielnica zyskała tym samym na znaczeniu jako przyjazne miejsce do życia – dodaje Bogdan Koczy.

Można się spodziewać, że ze względu na duży potencjał inwestycyjny i rozwojowy, oferta deweloperska Łodzi sukcesywnie będzie się poszerzać, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nabywców, którzy – jak widać – już teraz mają w czym wybierać.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe