

Maciej Müldner dołącza do Zarządu MLP Group
MLP Group wzmacnia struktury zarządcze. Do grona decyzyjnego dołącza Maciej Müldner, menedżer z ponad 30-letnim doświadczeniem w finansach międzynarodowych korporacji i banków, który będzie odpowiadał za dalsze budowanie siły finansowej Grupy.
Rada Nadzorcza MLP Group zadecydowała o wzmocnieniu Zarządu spółki. W jego skład powołany został Maciej Müldner odpowiedzialny za pion finansowy. Tym samym organ zarządczy spółki, rozwijającej działalność na rynku polskim, niemieckim, austriackim i rumuńskim, został poszerzony do czterech osób. Maciej Müldner do MLP Group dołączył w lipcu br. obejmując stanowisko CFO (ang. Chief Financial Officer).
„Decyzja o poszerzeniu składu Zarządu jest naturalnym następstwem dynamicznego rozwoju Grupy w Europie. Maciej wnosi istotne korporacyjne doświadczenie w zarządzaniu finansami na poziomie europejskim. Jego bogate doświadczenie w międzynarodowych korporacjach oraz szeroka wiedza w obszarze finansów będą miały kluczowe znaczenie dla dalszego zwiększania skali naszej działalności. Z pewnością ułatwi i przyspieszy proces podejmowania strategicznych decyzji, wspierając długofalowy i zrównoważony rozwój MLP Group” - podkreślił Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.
Maciej Müldner posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami w międzynarodowych korporacjach. W ostatnich latach pełnił kluczowe funkcje w grupie Dentsu w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wcześniej przez prawie 20 lat związany z Grupą Skanska, w tym w latach 2002 – 2011 zarządzał treasury w grupie Skanska w Polsce i w Niemczech. Dodatkowo, zarządzał również obszarami finansami w firmach deweloperskich jak Skanska Property (Commercial Development), Echo Investment i Archicom, wspierając dynamiczny rozwój działalności oraz wdrażając nowoczesne podejście do finansów korporacyjnych.
Karierę w finansach rozpoczynał w sektorze bankowym, zdobywając doświadczenie m.in. w Deutsche Bank i Bank Austria. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku zarządzanie oraz aktywnym członkiem Stowarzyszenia Polskich Skarbników Korporacyjnych. Pasjonuje się górami, muzyką rockową i sztukami wizualnymi.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Mikołajkowy weekend w G City Plejada. Dwa dni pełne świątecznych spotkań i atrakcji dla najmłodszych
2025.12.03G City Promenada zaprasza do Świątecznego Miasteczka: kreatywne warsztaty i zimowe niespodzianki
2025.12.03Jak budować odporność łańcucha dostaw – Go Logis o dostawach dla przemysłu chemicznego
2025.12.03Zimowe Melodie w Promenadzie - wyjątkowy koncert gwiazd bajkowych przebojów i spotkanie ze Świętym Mikołajem!
2025.12.03G City Targówek zaprasza do Miasteczka Świątecznych Słodkości
2025.12.03Portale pracownicze – narzędzia HR na miarę czasów
2025.12.03560 pomysłów i 40 półfinalistów w V edycji Solve for Tomorrow
2025.12.03Początek roku w CH Kasztanowa pod hasłem nowych otwarć – drogeria dm i Pasta Club dołączają do grona najemców
2025.12.02Sparta Loyalty wdraża nowy program lojalnościowy dla klientów marki OCHNIK
2025.12.02





