

Marcin Hutyra został nowym wiceprezesem wykonawczym ds. Budownictwa Ogólnego budowlanej spółki Skanska w Europie Środkowej
Od 1 lutego 2021 r. Marcin Hutyra będzie odpowiadać za rynki w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech jako wiceprezes wykonawczy ds. Budownictwa Ogólnego Skanska w Europie Środkowej.
„Doświadczenie Marcina Hutyry, wyniki dotychczasowej pracy, jego duch zespołowy i szacunek dla wartości Skanska zapewnią udany, innowacyjny i korzystny rozwój Budownictwa Ogólnego Skanska w Europie Środkowej.” - mówi Michał Jurka, prezes budowlanej spółki Skanska w Europie Środkowej.
Marcin Hutyra posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w Skanska, na różnych poziomach struktury zarządczej. Nowy wiceprezes wykonawczy dołączył do Skanska w 2004 r. po ukończeniu Politechniki Łódzkiej. Od lutego 2018 roku pełnił funkcję dyrektora obszaru Budownictwa Ogólnego Warszawa-Komercyjny. Jego siłą jest współpraca nie tylko w polskim zespole Skanska, ale także w Grupie Skanska na świecie. Wyróżnia się wiedzą i doświadczeniem na rynku budownictwa ogólnego, gdzie od lat uzyskuje znakomite wyniki. Na realizowanych projektach przykłada wyjątkową wagę do bezpieczeństwa i motywowania zespołów w myśl zasady „Pracujemy bezpiecznie albo wcale“.
„Skanska działa na rynku Europy Środkowej już od kilku lat. Realizujemy tutaj wiele udanych projektów, które przemawiają w naszym imieniu. Jestem przekonany, że nasz profesjonalizm, odpowiednie zarządzanie ryzykiem, jakość i terminowość realizacji, bezpieczne miejsce pracy, a do tego przejrzystość działania i innowacyjność stanowią najlepsze świadectwo dla naszych partnerów i inwestorów. To także najlepszy powód, aby tworzyć nowe partnerstwa i realizować nowe, interesujące projekty w przyszłości” - mówi Marcin Hutyra.
„Dzięki naszym wartościom, które stanowią na co dzień istotną część naszej strategii biznesowej oraz dzięki naszemu zdecydowanemu nastawieniu na zrównoważony rozwój, zielone technologie, innowacje oraz znaczące zmniejszenie emisji CO² współpracujemy z naszymi klientami, inwestorami i społecznościami, tworząc jednocześnie zrównoważoną przyszłość. Nie chcemy być tylko budowniczymi, chcemy być również życzliwymi sąsiadami w otaczającym nas środowisku” – dodaje.
Nowy wiceprezes będzie członkiem Grupy Zarządzającej budowlanej spółki Skanska w Europie Środkowej, która powstała z połączenia jednostek biznesowych z Czech, Słowacji i Polski we wrześniu 2019 w celu uzyskania silniejszej pozycji i lepszej współpracy w całym regionie. Nominacja Marcina Hutyry na to ważne stanowisko nie tylko potwierdza stabilną pozycję Skanska na rynku polskim, ale także podejście Skanska do różnorodności. Członkami Grupy Zarządzającej budowlanej spółki Skanska w Europie Środkowej są aktualnie Polacy (2), Czesi (3) i Słowacy (2).
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Komplex Torus wybiera MLP Pruszków II i wynajmuje blisko 6,8 tys. mkw. powierzchni
2026.08.18Jeden z niewielu takich ośrodków w Polsce. Mazowiecki szpital pokazuje, jak dobrze wydać pieniądze na zdrowie
2026.08.17Po wycieku danych niemal 19 mln osób eksperci zwracają uwagę na inny problem: tworzymy coraz więcej kopii danych
2026.08.17Firmy nie są gotowe na nowe regulacje UE a PPWR właśnie wchodzi w życie
2026.08.13Eurowind Energy pozyskał 111 mln euro na budowę farm fotowoltaicznych w Polsce
2026.08.1178 proc. Polaków uważa, że używane auto najbezpieczniej kupić u profesjonalisty. Jednak tylko 9 proc. ufa jego informacjom
2026.08.11Najgłośniejsze festiwale muzyczne lata. Te wydarzenia budzą najwięcej emocji w sieci
2026.08.11Girteka otwiera przewoźnikom dostęp do dużych przetargów i regularnych przewozów
2026.08.06Anime, manga i cosplay opanują Piłę. G City Kasztanowa zaprasza na Mangafest
2026.08.06





