informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Marcin Juszczyk przewodniczącym Urban Land Institute w Polsce

Marcin Juszczyk przewodniczącym Urban Land Institute w Polsce

HR / 2023.11.06

Urban Land Institute (ULI) ogłosił mianowanie Marcina Juszczyka, dyrektora inwestycyjnego, dyrektora finansowego i członka zarządu Capital Park, przewodniczącym ULI Poland. Marcin Juszczyk przejął obowiązki od Sørena Rodiana Olsena, dyrektora zarządzającego Logicenters Poland, i będzie pełnił swoją funkcję społecznie przez dwa lata.

Marcin Juszczyk zajmuje kluczowe stanowiska w firmie dewelopersko-inwestycyjnej Capital Park, gdzie nadzoruje działalność inwestycyjną i finansową, jest także członkiem jej zarządu oraz udziałowcem. Dołączył do organizacji w 2003 r., był zaangażowany w ponad 100 transakcji dotyczących nieruchomości w całej Polsce, zabezpieczając dla firmy ponad 1,3 mld euro finansowania oraz pozyskując 130 mln euro w ramach emisji obligacji i akcji.

Komentując swoją nominację, Marcin Juszczyk powiedział: – Jestem zaszczycony, że mogę przewodniczyć ULI Poland, wspólnie realizować misję zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich w naszym kraju i pozytywnie wpływać na naszą branżę.

Pod jego przewodnictwem jednym z głównych priorytetów organizacji będzie poszerzenie zasięgu ULI Polska, zaangażowanie nowych interesariuszy w jej działalność, rozwijanie współpracy z polskimi miastami i uczelniami wyższymi oraz udoskonalenie koncepcji spotkań eksperckich na najwyższym poziomie merytorycznym.

– Łączymy aktywnych i pełnych pasji profesjonalistów za pośrednictwem globalnej sieci kontaktów, inspirując najlepsze praktyki w zakresie zrównoważonego rozwoju. Promujemy wartościowe treści, edukację, spotkania, mentoring i dzielenie się wiedzą. Chcemy wyznaczać trendy w rozwiązywaniu problemów społeczności i sektora nieruchomości, korzystając z wiedzy i doświadczenia 49 tys. członków Urban Land Institute na świecie – podkreśla Marcin Juszczyk.

Lisette Van Doorn, dyrektor generalna ULI Europe, komentując powołanie Marcina Juszczyka, powiedziała: – Jestem bardzo zadowolona, że Marcin Juszczyk, jeden z kluczowych liderów branży nieruchomości w Polsce, będzie przewodniczył ULI Poland przez kolejne dwa lata. Wraz z całym zespołem z niecierpliwością oczekujemy współpracy z nim i komitetem wykonawczym, aby kontynuować budowę silnej pozycji ULI Poland, dalszego rozwoju członkostwa w Polsce i regionie CEE oraz zintegrowania globalnych priorytetów na poziomie lokalnym. Chciałabym także wyrazić wdzięczność wobec odchodzącego przewodniczącego ULI Poland, Sørena Rodiana Olsena, za znaczący wkład, jaki wniósł w kontynuację sukcesu i rozwoju naszej organizacji, jego przewodniczenie w Polsce oraz długotrwałe i ciągłe zaangażowanie w ULI – dodała Lisette Van Doorn.

Lars Huber, przewodniczący ULI Europe i dyrektor zarządzający regionem europejskim w Hines, dodał: – Dziękuję Sørenowi za jego ogromny wkład w dalsze rozwijanie misji ULI w Polsce przez ostatnie dwa lata. To zaszczyt powitać teraz Marcina na stanowisku przewodniczącego i z niecierpliwością oczekuję na współpracę z nim, aby wraz z naszymi członkami wspólnie reagować na wyzwania, którym nasz sektor staje naprzeciw na terenie całej Europy.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe