informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Marwin Ramcke nowym CEO Grupy EOS
Marwin Ramcke, CEO Grupy EOS

Marwin Ramcke nowym CEO Grupy EOS

HR / 2022.02.04

1 lutego 2022 r. Marwin Ramcke przejął obowiązki prezesa zarządu Grupy EOS, międzynarodowego inwestora i dostawcy usług finansowych należącego do Otto Group. 42-latek zastąpił na tym stanowisku Klausa Engberdinga, który odchodzi z firmy z powodów osobistych.

Marwin Ramcke do tej pory był członkiem zarządu Grupy EOS odpowiedzialnym za region Europy Wschodniej.
W ciągu ostatnich lat Grupa stała się międzynarodowym inwestorem finansowym, który generuje większość dochodów poza ojczystym rynkiem niemieckim. Ramcke w roli CEO będzie kontynuował ten proces.

- Rola CEO w jednej z wiodących firm zarządzających wierzytelnościami w Europie to dla mnie przywilej. Kieruje mną potrzeba ciągłego postępu. Moim celem na nowym stanowisku jest nie tylko utrzymanie EOS w czołówce sektora, ale także wyznaczanie standardów dla całej branży finansowej. – mówi Ramcke, który pracuje w Grupie EOS od 2007 roku. - Dużą szansę dla rozwoju naszej firmy widzę w różnorodności. Chciałbym przenieść współpracę pomiędzy wszystkimi spółkami i pracownikami EOS na wyższy poziom.

 

Silny wzrost w Europie Wschodniej

Obowiązki Marwina Ramcke w zarządzie Grupy EOS przejmie Carsten Tidow, dotychczasowy dyrektor zarządzający na Europę Wschodnią. W ciągu ostatnich lat Grupa odnotowała znaczny wzrost w tym regionie. W roku finansowym 2020/21 zainwestowała tu 195,3 mln euro w NPL (non-performing loans). EOS staje się również inwestorem finansowym zorientowanym na technologię.

- W nadchodzących latach Europa Wschodnia nadal będzie ekscytującym rynkiem wzrostu dla naszej firmy. - podkreśla Tidow. - Jako nowy członek zarządu EOS chciałbym kontynuować osiągnięcia Marwina Ramcke i nadal rozwijać naszą działalność w tym regionie.

------------------------------

Grupa EOS

EOS jest wiodącym, opartym na technologii, inwestorem finansowym i ekspertem w zakresie odzyskiwania należności. Podstawowym przedmiotem działalności Grupy jest zakup portfeli niezabezpieczonych i zabezpieczonych. Dzięki ponad 45-letniemu doświadczeniu EOS oferuje około 20 000 klientom w 26 krajach na całym świecie inteligentne usługi w zakresie zarządzania wierzytelnościami. Do najważniejszych sektorów docelowych działalności firmy należą: bankowość, nieruchomości, telekomunikacja, a także sektor użyteczności publicznej i e-commerce. EOS jest częścią Otto Group, zatrudnia ponad 6800 osób i jest obecna w 20 krajach.

EOS KSI Polska

EOS KSI Polska jest częścią międzynarodowej Grupy EOS. Obecna na polskim rynku zarządzania wierzytelnościami od 1998 roku. Spółka specjalizuje się w windykacji na zlecenie, zakupie należności oraz outsourcingu procesów biznesowych.

 

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe