informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Mercator Medical szacuje wyniki trzeciego kwartału 2022 r.

Mercator Medical szacuje wyniki trzeciego kwartału 2022 r.

Wyniki finansowe / 2022.10.26

Grupa Mercator Medical, producent rękawic jednorazowych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku, zanotowała szacunkowo w trzecim kwartale br. relatywnie niewielki spadek obrotów wobec poprzedniego kwartału, co nie przeszkodziło jednak w osiągnięciu lepszych rezultatów finansowych.

Grupa Mercator Medical opublikowała wstępne, szacunkowe dane finansowe za okres lipiec-wrzesień 2022 roku. Wynika z nich, że wraz z wciąż silną presją cenową na rynku rękawic jednorazowych przychody Grupy Mercator Medical spadły w relatywnie niedużym stopniu w ujęciu kwartał do kwartału (-7%, do 138,2 mln zł), a skonsolidowany wynik EBITDA osiągnął 8,5 mln zł, co było bazą do uzyskania 18,4 mln zł zysku netto. Szacunkowa wartość wyniku EBITDA uwzględnia przy tym rozliczenie zaliczki od kontrahenta, które zostanie zaprezentowane w sprawozdaniu finansowym w pozycji "Pozostałe przychody operacyjne" w kwocie około 21,3 mln zł.

- Trzeci kwartał był kolejnym okresem, w którym mierzyliśmy się z nadpodażą rękawic w skali globalnej. Na tym tle cieszy nas na pewno fakt, że dodatnie saldo na działalności finansowej było wyraźnym wsparciem dla osiągniętego wyniku netto - komentuje Monika Żyznowska, Wiceprezes Zarządu Mercator Medical S.A.

Grupa Mercator Medical, pomimo prowadzonych inwestycji i wypłaty środków dla akcjonariuszy, posiadała na koniec września br. 437,5 mln zł gotówki i innych aktywów finansowych.

Finalne wyniki finansowe trzeciego kwartału znajdą się w raporcie okresowym, którego publikacja zaplanowana jest na 15 listopada br.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe