informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Mercator Medical z rekordowym trzecim kwartałem

Mercator Medical z rekordowym trzecim kwartałem

Wyniki finansowe / 2019.10.11

Mercator Medical, producent i dostawca rękawic jednorazowych na rynkach blisko 70 krajów świata, opublikował wstępne szacunkowe dane finansowe za trzeci kwartał br. Wynika z nich, że spółka zanotowała najwyższe w swojej historii wartości kwartalnych skonsolidowanych przychodów i EBITDA. Szacunkowe przychody wzrosły o około 30% w ujęciu rok do roku, do 145,0 mln PLN, a wynik EBITDA – o 16% rdr, do 8,5 mln PLN.

- W trzecim kwartale wypracowaliśmy szacunkowo aż dwucyfrowe wzrosty wyniku EBITDA po kumulacji wielu negatywnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych w pierwszym kwartale i skokowej odbudowie rentowności w drugim kwartale. Jesteśmy zadowoleni z efektów zmian polityki handlowej oraz pierwszych benefitów z programu optymalizacji kosztowej, który od przyszłego roku powinien oznaczać już około 12 mln PLN oszczędności rocznie – wskazuje Witold Kruszewski, Członek Zarządu ds.

Finansowych w Mercator Medical S.A. Z kolei na szacowany wynik netto trzeciego kwartału, zbliżony do zera, największe negatywny wpływ miało umocnienie dolara wobec złotego (potencjał do odwrócenia trendu w kolejnych okresach) oraz amortyzacja i koszty finansowe, ponoszone w związku z przeprowadzonym programem inwestycyjnym (fabryka rękawic nitrylowych).

Raport okresowy za trzeci kwartał 2019 roku Mercator Medical opublikuje 29 listopada br.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe