

MLP Group zakończyło budowę parku w Lublinie
Park MLP Lublin osiągnął docelową wielkość. To efekt oddania do użytkowania ostatniej gotowej hali magazynowej. Centrum logistyczne liczące łącznie około 45 tys. m2 nowoczesnej powierzchni jest w pełni skomercjalizowane i wykorzystywane obecnie przez najemców.
MLP Group zakończyło budowę parku logistycznego w Lublinie. Do użytkowania oddana została trzecia i ostatnia gotowa hala magazynowa. W efekcie centrum logistyczne osiągnęło docelową wielkość około 45 tys. m2. Obiekty są w całości skomercjalizowane i wykorzystywane obecnie przez trzech najemców. Budowa centrum logistycznego MLP Lublin rozpoczęła się w 2014 r. Pierwszym najemcą była firma ABM Greiffenberger Polska, specjalizująca się w produkcji silników i systemów napędowych. Wynajęła wówczas blisko 10 tys. m2, by po dwóch latach zwiększyć ją do ponad 16 tys. m2. Kolejnym podmiotem była sieć sklepów Stokrotka. Początkowo wynajęła około 6 tys. m2 powierzchni magazynowo-biurowej, również stopniowo zwiększając wynajmowaną powierzchnię aż do około 23,2 tys. m2. Trzecim najemcą została firma Turck będąca globalnym partnerem w dziedzinie rozwiązań dla automatyki przemysłowej, obejmując 6,5 tys. m2.
„Sukces naszej pierwszej inwestycji w rejonie Lublina zachęca nas do rozbudowania oferty. Tym bardziej, że w tym rejonie spotykamy się cały czas z dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców na nowoczesne powierzchnie magazynowe. Dlatego planujemy budowę kolejnego centrum logistycznego na tym obszarze. Zakładamy rozpoczęcie realizacji parku MLP Lublin II jeszcze w tym roku” - powiedziała Agnieszka Góźdź, Dyrektor Działu Sprzedaży w MLP Group S.A.
Park MLP Lublin funkcjonuje na działce o powierzchni 10 hektarów. Oferuje powierzchnie magazynowe oraz przeznaczone pod lekką produkcję. Łączna powierzchnia najmu wynosi ok. 45 tys. m2. MLP Lublin znajduje się w centrum Lublina przy drogach ekspresowych S12 i S17, które są częścią obwodnicy Lublina. Ważnym aspektem jest to, że MLP Lublin jest objęty Specjalną Strefą Ekonomiczną. Obok parku MLP Lublin znajduje się przystanek autobusowy, dzięki któremu pracownicy mają łatwy dostęp do środków transportu publicznego.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
EKOPARK przyspiesza: 13 inwestycji w Krakowie i wejście do trzech miast
2026.04.24Finał coraz bliżej. EKOPARK uchyla drzwi The View jeszcze przed premierą
2026.04.24Rynek oprogramowania do zarządzania biurami jest warty miliardy dolarów
2026.04.23Lena Lighting w USA: polski producent na międzynarodowych targach NHS Concept to Commerce i LEDucation 2026
2026.04.23Wystartował DJ Hopek!
2026.04.23MLP Group z rekordowym najmem w Q1 2026 - historyczny wynik i doskonałe perspektywy na kolejne miesiące
2026.04.21Sharp DX - nowa marka Sharp łącząca usługi IT w całej Europie
2026.04.20GH Development na półmetku sprzedaży mieszkań w inwestycji ale!KEN na warszawskim Ursynowie
2026.04.20Grupa Śnieżka publikuje wyniki za 2025 r.
2026.04.20





