informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Muzyczny marzec w centrum handlowym Reduta: wesołe melodie i kreatywne tworzenie!

Muzyczny marzec w centrum handlowym Reduta: wesołe melodie i kreatywne tworzenie!

Wydarzenia / 2024.03.04

Poczuj wiosenny przypływ kreatywności wraz z Redutą! Od jutra każda sobota marca w warszawskim centrum handlowym na Ochocie upłynie przy akompaniamencie radosnych melodii, a najmłodsi będą mogli poczuć się jak artyści korzystając z fascynujących warsztatów plastycznych!

Centrum handlowe Reduta jest gotowe na powitanie wiosny w atmosferze kreatywności i pasji! Każda marcowa sobota w godzinach 11:30-16:30, będzie wypełniona muzyką i atrakcjami dla najmłodszych.

Celem akcji jest przekazanie dzieciom wiedzy poprzez zabawę integracyjną, zabawy ruchowe ze śpiewem i tańcem oraz zagadki słuchowe. Podczas koncertów będziemy mogli usłyszeć utwory z kręgu muzyki klasycznej, rozrywkowej oraz piosenki dziecięce. Muzyczne soboty to także okazja by pociechy mogły poznać różne instrumenty i kompozycje.

W kolejnych odsłonach muzycznego marca zaprezentowane zostaną m.in. utwory kompozytorów epoki baroku – Bacha, Frescobaldiego, Pachelbela. Pragniemy w przystępny sposób przybliżyć młodym słuchaczom muzykę dawnych wieków, a także pokazać, że jest nie tylko piękna i refleksyjna, ale można się przy niej również świetnie bawić. Muzycznym zabawom będą towarzyszyć m. in. kolorowe chusty, piłeczki czy szarfy. Prócz wiolonczeli, altówki i pianina, goście centrum usłyszą także lirę, dulcimer i flet prosty.

Świat piosenek dla dzieci także jest pełen niespodzianek – zwierząt, kolorowych kwiatów, przeróżnych postaci i niesamowitych opowieści. Tak samo różnorodny może być akompaniament do tych muzycznych opowieści – pianino, gitara, ukulele, dzwonki, kalimba, a nawet bębenek czy patyczki do sushi to tylko niektóre instrumenty, na których można grać, żeby piosenka była jeszcze bardziej kolorowa.

Muzyczną przygodę rozpoczynamy koncertami w każdą sobotę: 02, 09, 18 i 23 marca o godzinie 11:30. Po nich o 12:15 wyruszymy w świat wyobraźni podczas warsztatów plastycznych, gdzie mali artyści stworzą swoje inspirujące arcydzieła.

Zapisy na zajęcia nie są wymagane – wystarczy przyjść i dołączyć do zabawy! Warsztaty są otwarte dla wszystkich chętnych, a udział jest całkowicie bezpłatny. W pojedynczych warsztatach może wziąć udział maksymalnie 30 dzieci.

Muzyczny marzec to jedynie część działań wspierających kulturę. Od tego roku galeria Reduta i inne centra należące do sieci partnerują Stowarzyszeniu im. Ludwiga van Beethovena, które organizuje m.in. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena.

Czekamy na Waszą radosną obecność, gotowi do wspólnego odkrywania muzyki i sztuki! Więcej informacji nt. wydarzeń i aktualnej oferty centrum handlowego Reduta znajduje się na stronie internetowej galerii.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe