informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Najbogatsi ludzie na świecie - branża hi-tech ma się dobrze
fot. Carlos Slim

Najbogatsi ludzie na świecie - branża hi-tech ma się dobrze

Technologie / 2012.03.08

Na najnowszej liście miliarderów sporządzonej przez magazyn Forbes znajduje się kilka nazwisk z branży technologicznej. Bill Gates zajmuje drugie miejsce, a w pierwszej setce znajdują się jeszcze takie nazwiska jak Sergey Brin, Larry Page, Jeff Bezos czy Mark Zuckerbergu. Forbes opublikował swoją najnowszą listę bogaczy w środę, a składa się ona ze wszystkich światowych miliarderów, których w tym roku jest 1.226, a ich majątek wyceniony został na rekordową sumę 4.6 biliona dolarów. 90 osób opisanych na liście rozpoczynało lub wciąż związanych jest z branżą hi-tech. Na szczycie listy trzeci rok z rzędu znajduje się Meksykanin Carlos Slim, który dzięki inwestycjom w branży telekomunikacyjnej dorobił się majątku wartego 69 miliardów dolarów.

Bill Gates zajmuje drugie miejsce z majątkiem wartym 61 miliardów dolarów. Szósty na liście jest Larry Ellison, współzałożyciel i dyrektor generalny Oracle - 36 mld $. Współzałożyciele firmy Google Sergey Brin i Larry Page zajmują 24. miejsce, każdy z fortuną o wartości 18.7 miliardów dolarów, 26. jest założyciel i prezes Amazon Jeff Bezos - 18.4 miliardów dolarów. Mark Zuckerberg jest dopiero 35. na liście najbogatszych ludzi na świecie z majątkiem wartym 17.5 mld dolarów, ale niedługo się to zmieni - jeszcze w tym roku Facebook wchodzi na giełdę. Całkiem dobrze radzą sobie menadżerowie Microsoft, CEO Steve Ballmer jest 44. (15.7 miliarda dolarów), Paul Allen jest wart 14.2 miliardów dolarów i uplasował się na  48. miejscu.

Dwunastu miliarderów zmarło w zeszłym roku, a na liście ich miejsca zajęli członkowie ich rodzin - jak to miało miejsce np. w przypadku Steve Jobsa. Poniżej szczegółowe informacje listy najbogatszych ludzi na świecie.

Pełna lista miliarderów wg. magazynu Forbes.

źródło: forbes/agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe