informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Najnowsze inteligentne okulary od Epson zaprojektowane z myślą o służbie zdrowia, pilotowaniu dronów oraz inżynierii

Najnowsze inteligentne okulary od Epson zaprojektowane z myślą o służbie zdrowia, pilotowaniu dronów oraz inżynierii

Med-Tech / 2018.06.14

Firma Epson właśnie ogłosiła europejską premierę najnowszej wersji inteligentnych okularów — Moverio BT-35E. W trakcie prac projektowych nad nimi skupiono się głównie na niemal całkowitym wyeliminowaniu opóźnień związanych z przesyłem danych – by to osiągnąć, do połączenia z innymi urządzeniami użyto portów HDMI oraz USB-C. W efekcie okulary idealnie nadają się do wykorzystania w służbie zdrowia, pilotażu dronów komercyjnych, inżynierii, rozrywce oraz wielu innych dziedzinach. 

Jakub Łapiński, Business Account Manager w Epson, powiedział: „Te przezroczyste, obsługiwane bezdotykowo inteligentne okulary z technologią Si-OLED mogą, wykorzystując połączenia HDMI i USB-C, przy minimalnym opóźnieniu dostarczać różnorodne treści z różnych urządzeń. Skorzystają z nich zarówno np. użytkownicy pracujący w służbie zdrowia, chcący lepiej monitorować stan pacjentów, jak i piloci dronów chcący skorzystać z funkcji jakie oferuje rzeczywistość rozszerzona. Za pomocą tych okularów pragniemy przybliżyć szerszemu gronu odbiorców innowacje w dziedzinie sprzętu optycznego i zaprezentować, w jaki sposób można ich użyć w połączeniu z istniejącym sprzętem”.

Kilka typowych zastosowań okularów BT-35E:

Służba zdrowia: urządzenie może być stosowane jako główny lub dodatkowy wyświetlacz.  Lekarz nie będzie musiał odwracać głowy, by spojrzeć na monitor. Oprócz skupienia całej uwagi na pacjencie, okulary jednocześnie pozwolą na zachowanie bardziej naturalnej pozycji ciała.

Inżynieria: urządzenie może służyć jako główny lub dodatkowy wyświetlacz do zadań, które wymagają maksymalnej wydajności w przesyle danych. Brak opóźnień sprawia, że sprzęt sprawdzi m.in. przy zdalnym serwisowaniu. Rozrywka: muzea i parki rozrywki mogą wykorzystać potencjał okularów do poszerzenia interakcji w przekazywaniu wiedzy czy rozrywce, zapewniając gościom dużo większy stopień immersji. Komercyjne drony (np. DJI Phantom 4 Pro): okulary mogą być stosowane jako dodatkowy wyświetlacz FPV do kontrolerów z wyświetlaczem głównym i wyjściem HDMI.

Okulary BT-35E zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniach komercyjnych. By sprostać wymaganiom klientów, są przede wszystkim wytrzymałe oraz komfortowe. Bez względu na to czy nosimy okulary korekcyjne oraz kształtu oraz rozmiaru głowy, okulary zapewniają najwyższą wygodę, sprawiając, że z jednego egzemplarza korzystać może wielu użytkowników. Bez wątpienia seria Moverio wyróżnia się na tle konkurencji swoją funkcjonalnością, dlatego nie dziwi ich popularność wśród klientów biznesowych i niezależnych dostawców oprogramowania (ISV). Urządzenie BT-35E będzie dostępne od lipca 2018 r.

Najważniejsze cechy:

 • Wyświetlacz Epson z technologią Si-OLED
 • Rozdzielczość HD 720p
 • Szeroki zestaw wbudowanych czujników, w tym kamera o rozdzielczości 5 MP, żyroskop, akcelerometr, kompas i czujnik poziomu oświetlenia
 • Moduł interfejsu ze złączami HDMI i USB-C
 • Lekka, kompaktowa konstrukcja doskonale pasuje do każdego kształtu i rozmiaru głowy, unikalna nakładka umożliwia noszenie na okularach optycznych
 • Obsługa wyświetlania równoległego w 3D
 • Pasek na szyję do obsługi bezdotykowej
 • Unikalna nakładka umożliwiająca zakładanie urządzenia na okulary optyczne
 • Regulowane zauszniki zapewniające większą wygodę noszenia
 • Dostarczany przez Epson interfejs API do kamery i czujników

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe