informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Najpopularniejsze gatunki gier spotykane na smartfonach

Najpopularniejsze gatunki gier spotykane na smartfonach

Technologie / 2022.04.23

Chociaż dzisiaj mamy do wyboru szeroką gamę gier mobilnych, prawdą jest, że istnieją bardziej popularne gatunki niż inne. Jednak te same gatunki nie dominują na wszystkich urządzeniach. Na ten aspekt wpływa wiele czynników, takich jak rodzaj urządzenia, wymiary ekranu, sposób interakcji z grą, połączenie internetowe i ostatecznie wrażenia użytkownika. Są na przykład gry płatne, darmowe, a nawet hazardowe, w których możesz wygrywać prawdziwe pieniądze — w tych ostatnich specjalizuje się między innymi ICE kasyno.

Podczas gdy gry akcji i sportowe przeważają na konsolach lub komputerach PC, na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony i tablety, częściej gra się w inne gatunki. Od pewnego czasu gry mobilne stały się bowiem czymś więcej niż sposobem na rozrywkę dla wielu osób w różnych grupach wiekowych. Dzisiaj postęp w tworzeniu gier mobilnych przyniósł szereg gatunków gier mobilnych odpowiednich zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Udział gier mobilnych w całkowitych przychodach z gier na całym świecie wyniósł w zeszłym roku 54% i oczekuje się, że wzrośnie w kolejnych latach. Prognozowany udział gier mobilnych wyniesie 57% w 2022 roku i 59% w 2023 roku. Rynek gier mobilnych będzie jeszcze lepszy w latach następnych!

Rośnie również liczba mobilnych graczy. W 2020 roku liczba globalnych graczy mobilnych wyniosła ponad 2,4 miliarda, a 2,7 miliarda w 2021 roku! Każdy twórca gier mobilnych i reklamodawca musi znaleźć własny rynek docelowy i ciężko pracować, aby do niego dotrzeć. Bo wydaje się, że rynek gier mobilnych rośnie, zwiększając z każdym dniem konkurencję.

Najpopularniejsze gatunki gier mobilnych

Nowe gatunki i nowe gusta rozwijają się każdego dnia i nie sposób wymienić wszystkich niszowych kategorii. W końcu jest to rynek wart 49 miliardów dolarów! Przyjrzyjmy się teraz szczegółowo najpopularniejszym kategoriom gier mobilnych — jakie są najpopularniejsze typy gier mobilnych na rynku? Oto lista tych gatunków, które najbardziej lubią gracze. Prezentujemy też typowe gry należące do określonego gatunku!

1.     Akcja

Ten rodzaj gry, która przyśpiesza tętno, pozostaje najpopularniejszym spośród wszystkich gatunków. Oprócz tego, że znajdziesz się w centrum akcji, aby pokonać każde wyzwanie, gry akcji sprawdzają również Twój spryt i refleks. Niezależnie od tego, czy grasz, by strzelać, walczyć, czy przetrwać, zobaczysz, jak Twoje palce poruszają się bez przerwy! Najnowsze, pełne akcji gry to między innymi Call of Duty, Into the Dead 2, Injustice 2.

2.     Zręcznościowe

Gry zręcznościowe nigdy się nie starzeją. W rzeczywistości wiele mobilnych gier zręcznościowych to przeróbki starych koncepcji. Dzieje się tak, ponieważ wymagają tylko opanowania prostego sterowania, za to zapewniają intensywną interakcję i rozgrywkę. Najnowsze gry zręcznościowe to Helix Jump, Subway Surfers.

3.     Battle Royale

Tego rodzaju gry mobilne znamy od niedawna, ale ich rozwój jest nie do powstrzymania. Choć z natury brutalna, to jednak gra typu battle royale pozostaje wciąż ekscytująca, ponieważ gracze muszą toczyć walkę, aż ostatni z nich stanie się samotnym ocalałym. Najnowsze gry typu battle royale to Fortnite, PUBG, Apex Legends.

4.     MMORPG

Gry MMORPG są tak popularne z jednego powodu. Sprawiają one, że wirtualny świat jest jeszcze większy, do tego stopnia, że gracze nie chcą go opuszczać. To, co czyni ten gatunek ekscytującym w dzisiejszych czasach, to fakt, że gry dodają teraz funkcje pozwalające stać się im bardziej zorientowane na akcję. Najnowsze gry MMORPG to World of Warcraft, Guild Wars 2, Rift.

5.     MOBA

Popularna grupa gier mobilnych ostatnich lat, Multiplayer Online Battle Arena lub MOBA z pewnością wciągnie każdego gracza. Kto nie chce wcielić się w bohatera i współpracować z innymi graczami, aby przechytrzyć wrogów i zniszczyć ich bazę? Najnowsze gry MOBA to choćby League of Legends, Defense of the Ancients (DOTA) 2, Heroes of the Storm, Mobile Legends.

6.     Układanki / puzzle

Gry logiczne są prawdziwymi eliminatorami stresu. Są łatwe do grania, na tyle, że pokochają je nawet małe dzieci. Klasyczna łamigłówka, taka jak Tetris, jest dość prosta do zagrania, ale z pewnością znakomicie nadaje się do zabicia czasu podczas zabawy. Gatunek ten ewoluował przez lata, obecnie obejmuje ciekawe historie i świetne projekty graficzne.

Ten gatunek gier jest drugim najczęściej wybieranym na urządzeniach mobilnych na świecie, mając ponad 30% wszystkich pobrań. Są to gry, w których nasz mózg intensywnie pracuje, ponieważ w większości z nich musimy wymyślić strategię, aby osiągnąć cele. Najnowsze gry logiczne to przykładowo Candy Crush Saga, Jewel Castle, Twist Hit!

7.     RPG

Gry RPG, niegdyś zdominowane przez świat komputerów PC i konsol, udowadniają, że mogą wprowadzić graczy w środowisko, w którym pobudzą ich wyobraźnię. Obecnie powszechnie uważany za drugi najbardziej znany gatunek gier mobilnych gry RPG oferują różnorodne postacie, rozbudowane fabuły, długą rozgrywkę i często wykorzystywany klimat fantasy, co stanowi główne  powody ich gigantycznego sukcesu. Najnowsze gry RPG to Star Wars: Knights of the Old Republic, Final Fantasy XV, Dungeon Rushers.

8.     Gry karciane

Ponieważ nasze ulubione gry karciane również stały się także cyfrowe, możesz grać w pojedynkę zgodnie z zasadami jej fizycznego odpowiednika. Oprócz grania talią kart, ten gatunek wymaga strategii, szybkiego decydowania i dobrego wyczucia czasu, ponieważ większość gier jest bardzo dynamiczna! Najnowsze mobilne gry karciane to choćby GWINT, Eternal: Card Game, Hearthstone.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe