

Nelro Data dystrybutorem sztucznej inteligencji budynkowej ZeeGO
Od lipca firma Nelro Data SA, poszerza swoją ofertę o innowacyjne rozwiązania automatyki budynkowej ZeeGO, aspirującej do miana pierwszej w tym segmencie rynku sztucznej inteligencji. Nowa marka sygnuje swoim logo zupełnie nowatorskie podejście do zarządzania budynkiem, tak aby użytkownicy wyraźnie odczuwali wzrost komfortu mieszkania i pełną automatyzację wszystkich funkcji począwszy od oświetlenia czy ogrzewania, na bezpieczeństwie kończąc. Nelro Data otrzymała status wyłącznego dystrybutora portfolio ZeeGO na terenie Polski.
- Większość „systemów” konkurencji opiera się na budowie modułowej i pozwala na samodzielny montaż. Idziemy do sklepu i kupujemy pudełko z zestawem modułów, wracamy do domu, podpinamy je do gniazdek zasilania, no i załóżmy że to działa. Podstawą naszego rozwiązania jest dwutorowa komunikacja pomiędzy elementami systemu, która może odbywać się zarówno bezprzewodowo jak i przewodowo, a także pełna integracja z innymi urządzeniami w danym budynku. Co prawda montażem musi się zająć wykwalifikowany instalator, przez co koszt początkowy może być nieco wyższy, ale zyskujemy dwie wartości, których nie daje konkurencja. Po pierwsze całkowitą, stale monitorowaną kontrolę kosztów zużycia energii. Po drugie realizację praktycznie każdego założonego przez klienta scenariusza – ocenia Ziemowit Marcinkowski, jeden z pomysłodawców marki ZeeGO.
Dlaczego rozwiązanie ZeeGO można nazwać sztuczną inteligencją? Kluczowe jest tu takie zaprogramowanie systemu, dzięki czemu może on reagować na zmieniające się okoliczności między sekwencją zaplanowanych zdarzeń. Krótko mówiąc czujniki „wiedzą” jak mają się zachować, gdy zdarzy się coś nieoczekiwanego, coś co nie jest częścią automatycznie zaprogramowanych co do konkretnej godziny w czasie rzeczywistym czynności. Jest bowiem jeszcze nieoznaczona godzinowo przestrzeń czasowa, w której inteligentne czujniki ZeeGO reaktywnie odpowiadają na nowe zjawisko, które wykryją. Dlatego w panelu administratora, w którym możemy mieć podgląd wszystkich zdarzeń, te które pojawiły się w efekcie spontanicznego, inteligentnego zachowania czujników będą opatrzone komunikatem, iż reakcja konkretnego czujnika miała miejsce na przykład 30 sekund po wykryciu nowej okoliczności – i to jest najlepszy dowód na obecność mechanizmów sztucznej inteligencji w autorskich rozwiązaniach marki ZeeGO.
źródło: nelrodata/informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Grupa Opteamic uzyskuje certyfikat NEN 4400-2 i rozpoczyna działalność w Holandii
2026.02.25Ekstremalne mrozy przetestowały europejskie łańcuchy dostaw
2026.02.25DXC uruchamia globalne wdrożenie Amazon Quick i program wsparcia dla AI na dużą skalę
2026.02.25Biura ponownie w centrum uwagi inwestorów
2026.02.24PUCIO zaprasza do wspólnej zabawy w G City Targówek
2026.02.24Matexi zaprasza na dzień otwarty w gotowej inwestycji Do Wilgi
2026.02.24Szachowy weekend w G City Promenada. Warszawa zagra o tytuł Mistrza Szachownicy
2026.02.23Polscy konsumenci wyróżniają się na tle Europy Środkowo-Wschodniej - 9 na 10 stara się sięgać częściej po wodę niż napoje słodzone. Nowe dane
2026.02.23Ceny transferowe w pigułce: Przewodnik po transakcjach między podmiotami powiązanymi
2026.02.23





