informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook

Netia sprzedaje nieruchomość w Warszawie za ok. 30 mln zł

Technologie / 2012.04.02

Netia zawarła z firmą Tilia SKA z Grupy Ghelamco przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości w Warszawie przy ul. Poleczki. W jednym z biurowców, który zostanie tam zbudowany będzie siedziba Netii.

W dniu 23 marca br. Netia S.A. oraz Ghelamco podpisały przedwstępną umowę dotyczącą sprzedaży należących do Netii działek o powierzchni 23 600 m2 wraz z dwoma zlokalizowanymi na niej budynkami w Warszawie, przy ul. Poleczki 13. Umowa nie dotyczy jednego z budynków, który pozostaje nadal własnością Netii. Wartość transakcji zawrze się w przedziale 25,9 mln zł a 32 mln zł, zaś ostateczna cena zależała będzie od powierzchni zabudowy terenu. W ramach porozumienia Netia wynajmie od Ghelamco jeden z wybudowanych przez tę firmę budynków biurowych.

„Sprzedaż nieruchomości przy ul. Poleczki w Warszawie jest konsekwencją polityki firmy w zakresie optymalizacji aktywów” - mówi Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netii. „Systematycznie sprzedajemy nieruchomości, z których nie korzystamy. W ostatnich 4 latach sprzedaliśmy kilkanaście nieruchomości - działek i budynków, a wartość tych transakcji to ok. 15 mln zł.”

Netia planuje przeprowadzkę do nowej lokalizacji na połowę 2015 roku. Umowa ostateczna pomiędzy Netią a Ghelamco powinna zostać podpisana do 31 grudnia bieżącego roku.

źródło: netia/agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe