informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
NFI Midas podpisał umowę z Polkomtelem

NFI Midas podpisał umowę z Polkomtelem

Technologie / 2012.03.12

Mobyland, spółka zależna notowanego na GPW funduszu NFI Midas i Polkomtel zawarły umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Podpisana umowa precyzuje warunki dostępu do ultraszybkiego Internetu w technologii LTE dla klientów operatora sieci Plus.

Podpisana umowa kończy etap negocjacji warunków świadczenia przez Grupę NFI Midas usług ultraszybkiego mobilnego internetu w technologii LTE na rzecz Polkomtelu. Wielkość transmisji danych świadczonych przez spółkę zależną NFI Midas na rzecz Polkomtela będzie określany w zamówieniach składanych przez operatora sieci Plus w ramach umowy hurtowej. W pierwszym zamówieniu firma Polkomtel wyraziła zapotrzebowanie na 11 milionów GB, za łączną kwotę 101,7 mln zł netto. Podpisanie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych na rzecz Polkomtela jest kolejnym krokiem rozbudowy sieci ultraszybkiego Internetu na terenie Polski. NFI Midas na bazie unikalnej technologii HSPA+/LTE oraz w oparciu posiadane przez spółki zależne Grupy częstotliwości radiowe może obecnie jako jedyna w kraju oferować dostęp do usług telekomunikacyjnych czwartej generacji. Internet w technologii LTE jest już dostępny w ponad 22 tys. miejscowości w Polsce.

Operator sieci Plus to druga firma , która zdecydowała się wprowadzić usługi ultraszybkiego internetu oferowane przez NFI Midas. Od początku września 2011 roku analogiczne usługi dzięki infrastrukturze spółek z Grupy Midas wprowadził do swojej oferty Cyfrowy Polsat. Pod koniec stycznia Grupa NFI Midas dostała od Cyfrowego Polsatu kolejne zamówienie na pakiet 13 milionów GB danych.

źródło: polkomtel/agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe