

NFI Midas podpisał umowę z Polkomtelem
Mobyland, spółka zależna notowanego na GPW funduszu NFI Midas i Polkomtel zawarły umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Podpisana umowa precyzuje warunki dostępu do ultraszybkiego Internetu w technologii LTE dla klientów operatora sieci Plus.
Podpisana umowa kończy etap negocjacji warunków świadczenia przez Grupę NFI Midas usług ultraszybkiego mobilnego internetu w technologii LTE na rzecz Polkomtelu. Wielkość transmisji danych świadczonych przez spółkę zależną NFI Midas na rzecz Polkomtela będzie określany w zamówieniach składanych przez operatora sieci Plus w ramach umowy hurtowej. W pierwszym zamówieniu firma Polkomtel wyraziła zapotrzebowanie na 11 milionów GB, za łączną kwotę 101,7 mln zł netto. Podpisanie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych na rzecz Polkomtela jest kolejnym krokiem rozbudowy sieci ultraszybkiego Internetu na terenie Polski. NFI Midas na bazie unikalnej technologii HSPA+/LTE oraz w oparciu posiadane przez spółki zależne Grupy częstotliwości radiowe może obecnie jako jedyna w kraju oferować dostęp do usług telekomunikacyjnych czwartej generacji. Internet w technologii LTE jest już dostępny w ponad 22 tys. miejscowości w Polsce.
Operator sieci Plus to druga firma , która zdecydowała się wprowadzić usługi ultraszybkiego internetu oferowane przez NFI Midas. Od początku września 2011 roku analogiczne usługi dzięki infrastrukturze spółek z Grupy Midas wprowadził do swojej oferty Cyfrowy Polsat. Pod koniec stycznia Grupa NFI Midas dostała od Cyfrowego Polsatu kolejne zamówienie na pakiet 13 milionów GB danych.
źródło: polkomtel/agdrtv24.pl
Najnowsze aktualności
EGTS – niezawodne czujniki temperatury spalin marki NTK
2025.06.12Matexi Polska rozpoczyna sprzedaż projektu Bukowińska Mokotów
2025.06.12Octane Capital Partners i Peakside Capital przejmuje dwa miejskie obiekty magazynowe
2025.06.12Laserowa korekcja wzroku – szansa dla kandydatów do służb mundurowych i zawodów wymagających perfekcyjnego widzenia
2025.06.11BLD Poland rozszerza warszawskie portfolio o grunt na Białołęce
2025.06.11Smerfy opanowują CH Biała! Niebieskie święto już 14 czerwca – z atrakcjami, zabawą i próbą pobicia Rekordu Guinnessa
2025.06.11EFL oferuje finansowanie samochodów chińskiej marki Forthing
2025.06.10Pierwszy etap osiedla Sady Żoliborz z pozwoleniem na użytkowanie
2025.06.10Zachodniopomorskie z nowym parkiem handlowym
2025.06.09