informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Nie odkładajmy zdrowia na później!

Nie odkładajmy zdrowia na później!

Wydarzenia / 2022.03.09

Profilaktyka i systematyczne badania – to podstawa, jeśli chcemy zadbać o nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Okazja do tego by skontrolować kondycję organizmu nadarzy się w najbliższą sobotę, 12 marca w Porcie Łódź. Na parkingu Centrum po raz kolejny pojawi się mobilny punkt, w którym wszystkie panie będą mogły wykonać jedno z najdokładniejszych badań piersi – mammografię.

Badanie mammografem jest bezbolesne i krótkie, umożliwia jednocześnie wykrycie bardzo wczesnych zmian w organizmie i postawienie prawidłowej diagnozy. Mammobus na parkingu Portu Łódź pojawi się 12 marca na wysokości wejścia do sklepu Empik, a profilaktyczne badanie piersi panie będą mogły wykonać w godzinach 10:00 – 17:00. Mammografia jest bezpłatna dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ostatnich dwóch latach nie przechodziły takiego badania. Pozostałe panie skorzystają z możliwości wykonania mammografii odpłatnie. Koszt badania to 100 zł. Aby wykonać mammografię w mobilnym punkcie w Porcie Łódź należy wcześniej zapisać się na badanie pod numerem telefonu: 42 254 64 10. Do wykonania mammografii specjaliści szczególnie zachęcają kobiety w wieku powyżej 50 lat, kiedy mocno wzrasta ryzyko pojawienia się zmian. Badanie mammograficzne pozwala wykryć ewentualne zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, jeszcze zanim staną się one jawne klinicznie i od razu zastosować odpowiednie leczenie. 

Jak przygotować się do badania? Mammografia jest nieinwazyjna i bezbolesna. Wystarczy wygodnie się ubrać i nie korzystać tego dnia z kosmetyków, które mogą zakłócić diagnostykę, jak np. dezodorant czy talk. 

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe