

Etisoft
Nowa karuzela do zadruku paneli kontrolnych wśród maszyn Graffiti z Grupy Etisoft
Drukarnia Graffiti, firma należąca do Grupy Etisoft, wzbogaciła swój park maszyn o nową, zaprojektowaną na zamówienie karuzelę.
Graffiti, firma z Grupy Etisoft, rozbudowuje park maszynowy. Karuzela do zadruku paneli kontrolnych pozwala na produkcję do 5 000 gotowych detali na dobę
Drukarnia Graffiti, firma należąca do Grupy Etisoft, wzbogaciła swój park maszyn o nową, zaprojektowaną na zamówienie karuzelę. Wieloramienne karuzele służą do zadruku i równoczesnego suszenia kilku następujących po sobie kolorów na panelach kontrolnych, zwanych również window panelami. To elementy wbudowane na frontach urządzeń elektronicznych i sprzętów AGD. Pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim służą do sterowania całym urządzeniem.
Prawie 1 300 000 więcej sztuk detali rocznie
Nowa maszyna zwana potocznie – przez wzgląd na jej niewielkie gabaryty w porównaniu do swoich starszych sióstr – „małą karuzelą”, pozwala zwiększyć roczną produkcję gotowych detali o niemal 1 300 000 sztuk. Tak znaczące wsparcie obecnego parku maszyn z powodzeniem zabezpiecza bieżące zapotrzebowanie klientów oraz przygotowuje do przyjmowania nowych projektów o podobnej charakterystyce.
Najnowsze urządzenie wyposażone jest w osiem ramion, które pozwalają na druk do trzech kolorów podczas jednego pełnego obrotu maszyny. Następne trzy wyposażone są w lampy UV LED. Pozostałe dwa to dodatkowe palety umożliwiające nieprzerwany proces druku i schnięcia. Warto dodać, że urządzenie posiada również system stabilizujący surowy detal przed zadrukiem, co umożliwia precyzyjny druk nakładających się na siebie farb zarówno od przodu, jak i tyłu detalu.
Więcej ekologicznych rozwiązań
- Mała karuzela została wyposażona w szereg usprawnień. To nóż powietrzny służący do czyszczenia surowego wtrysku zaraz przed położeniem warstwy farby oraz kamera z powiększonym podglądem drukowanych detali. Wspomaga ona wstępną weryfikację pod kątem zgodności z rysunkiem klienta, jakości samego druku i obecności niepożądanych zanieczyszczeń. Kolejnym elementem wyróżniającym najnowszą maszynę są lampy UV LED. Dzięki nim możliwe jest zastosowanie dedykowanych, bardziej ekologicznych farb, które wysychają natychmiastowo pod wpływem światła ultrafioletowego, minimalizując powstawanie szkodliwych oparów podczas procesu produkcyjnego – mówi Żaneta Maladyn, inżynier procesu w Drukarni Graffiti.
Przy wykorzystaniu ośmiu ramion, maszyna jest w stanie drukować do trzech kolorów z prędkością do 5 000 gotowych detali na dobę.
Firma Graffiti z Grupy Etisoft jest liderem i czołowym europejskim producentem paneli frontowych. Dostarcza je na produkty największych światowych marek z branży AGD/RTV i automotive.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
HWF wzmacnia praktykę ubezpieczeń transakcyjnych w Polsce i regionie CEE. Michał Osowski szefem teamu podatkowego
2026.02.12Matexi Polska pokaże gotowe mieszkania w XYZ Place
2026.02.11Gamingowe ferie w G City Plejada – dzień pełen emocji dla graczy w każdym wieku
2026.02.10Schibsted & Vend Polska przedłuża najem w kompleksie High5ive w Krakowie
2026.02.10Walentynki z sercem – akcja krwiodawstwa w G City Targówek
2026.02.10Ingram Micro zostaje na dłużej w MLP Pruszków II
2026.02.10Wielostopniowa rekrutacja pracowników tymczasowych w logistyce to mniej rotacji, więcej stabilności
2026.02.10Orbia Building & Infrastructure (Wavin) i WERIT ogłaszają współpracę w zakresie sanitarnych systemów podtynkowych
2026.02.09Alides Polska wzmacnia polskie kierownictwo, wspierając ambitne plany rozwoju
2026.02.06





