informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Nowe mieszkanie - dobra i pewna inwestycja?

Nowe mieszkanie - dobra i pewna inwestycja?

Nieruchomości / 2014.08.04

Rynek mieszkaniowy wciąż stwarza najatrakcyjniejsze możliwości na zainwestowanie kapitału. Zakup mieszkania zapewnia szybki zwrot kosztów inwestycji i stabilne, systematyczne zyski. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni wybór standardu nieruchomości oraz jej lokalizacji.

Szukając sposobu na zainwestowanie środków, natrafiamy na dylemat związany z poziomem ryzyka oraz rozmiarem zysków. Wśród bezpiecznych rozwiązań, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy maklerskiej i są łatwo dostępne dla każdego, dużą popularnością cieszą się m.in. lokaty bankowe. Niestety większość z nich ma niskie oprocentowanie, co czyni je mało opłacalnymi. Z tego względu zdecydowanie korzystniejszym wariantem jest zakup mieszkania. Nieruchomości na rynku mieszkaniowym charakteryzuje stabilność cenowa, co eliminuje ryzyko straty przy ewentualnej odsprzedaży w przyszłości.

  • Właściwy wybór to szybki zysk

Zmiana stylu życia młodych ludzi sprawiła, że w dużych miastach coraz popularniejsze jest wynajmowanie mieszkań. Młodzi chcą być mobilni i nie czują potrzeby wiązania się na stałe z jednym miejscem. Wybierając opcję wynajmu, mogą rozwijać się zawodowo i podążać za pracą zmieniając adres zamieszkania. W związku z tą tendencją coraz więcej osób kupuje mieszkania właśnie po to, żeby korzystnie ulokować swoje oszczędności. Aby inwestycja ta przynosiła korzyści, ważny jest wybór właściwej lokalizacji. Największy popyt na wynajem jest w dużych miastach, gdzie obserwuje się napływ młodych ludzi z mniejszych miejscowości. Istotne są także parametry lokalu, jak metraż oraz funkcjonalność, które powinny być adekwatne do potrzeb potencjalnych mieszkańców.
- Młodzi ludzie mają określone preferencje dotyczące wynajmowanego przez nich mieszkania. Na ogół szukają lokali o niewielkim metrażu, utrzymanych w nowoczesnym stylu. Nasza najnowsza inwestycja – osiedle Tęczowy Raj – powstaje właśnie z myślą o młodych. Oferujemy w nim mieszkania, których odpowiednio zaaranżowana przestrzeń gwarantuje poczucie komfortu i przestronności. Do wyboru są zarówno kawalerki, jak i większe mieszkania dwu-, trzy- oraz czteropokojowe. Modne, minimalistyczne osiedle w dogodnej lokalizacji na wrocławskich Krzykach to atrakcyjna propozycja dla studiującej młodzieży, młodych par i rodzin z dziećmi – mówi Tadeusz Suleja, Kierownik Sprzedaży i Marketingu w firmie BUDOTEX.

Obecnie Wrocław jest w czołówce polskich miast, w których stale przybywa nowych mieszkańców. Są to zarówno studenci, absolwenci stawiający pierwsze kroki na drodze zawodowej, jak i młode rodziny poszukujące nowych możliwości rozwoju. Jedną z priorytetowych kwestii przy wyborze mieszkania jest dla nich cena, dlatego poszukują głównie kameralnych lokali o metrażu do 50 m kw. Warto jednak pamiętać, że wśród wynajmujących są też osoby, które mieszkają we Wrocławiu od lat, posiadają ustabilizowaną sytuację materialną i planują zamianę lokalu na większy lub o wyższym standardzie. Oznacza to, że trafioną inwestycją są nie tylko małe mieszkania, a wybór zależy przede wszystkim od kapitału, jakim się dysponuje.

źródło: budotex/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe