

Nowy Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w ZTE Poland
ZTE Poland, dostawca nowoczesnych urządzeń oraz innowacyjnych technologii telekomunikacyjnych z nowym Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu – Jackiem Kobą. Jacek Koba to doświadczony menedżer z kilkunastoletnim stażem i licznymi sukcesami na koncie w branży telekomunikacyjnej, a szczególnie w telefonii komórkowej. Zanim dołączył do ZTE, realizował ambitne cele w PTK Centertel, a także u producentów innowacyjnych rozwiązań i produktów teleinformatycznych, jak Siemens czy Samsung.
„Cieszę się, że dołączam do zespołu ZTE Poland w przełomowym dla firmy momencie.
Mam świadomość, że rynek jest bardzo konkurencyjny i wymagający, ale ZTE to jeden z wiodących liderów branży telekomunikacyjnej z bogatym doświadczeniem i olbrzymim potencjałem produkcyjnym oraz R&D. Mając do dyspozycji tak szeroki portfel innowacyjnych i świetnej jakości urządzeń - od klasycznych telefonów komórkowych, poprzez smartfony, tablety, rutery, czy też modemy, jestem spokojny o wzrost ZTE na polskim rynku. Jestem przekonany, że uda nam się osiągnąć ambitne cele sprzedażowe i wizerunkowe oraz wzmocnić rozpoznawalność marki. Moim doraźnym celem w bieżącym roku jest przede wszystkim zwiększenie udziałów w - mających coraz większe znaczenie - sieciach detalicznych oraz rozwój współpracy z operatorami” – powiedział Jacek Koba.
Przez ostatnie dwa lata Jacek Koba, jako Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, odpowiadał za rozwój sprzedaży i budowanie wizerunku marki Kazam w Europie Środkowo-Wschodniej. Wcześniej przez 7 lat pełnił funkcję National Key Account Managera w Samsungu, gdzie osiągał doskonałe wyniki sprzedażowe uzyskując pozycję lidera w zarządzanym rynku. W Siemens/BenQ prowadził działania przedsprzedażowe i wsparcia produktowego na 16 rynkach, aktywnie przyczyniając się do zdobycia przez firmę mocnej pozycji w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Wcześniej, przez 3 lata był Kierownikiem Produktu w PTK Centertel, gdzie odpowiadał za wprowadzanie produktów oraz współpracę z dostawcami sprzętu.
Jacek Koba jest absolwentem Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Zdobył także tytuł Master of Business Administration na Politechnice Warszawskiej. Swoją wiedzą praktyczną poszerzał uczestnicząc w warsztatach organizowanych m.in. przez INSEAD, ICAN i Oxford Group.
Pasją Jacka są języki obce. Oprócz płynnego angielskiego swobodnie posługuje się niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim i włoskim. W wolnych chwilach uwielbia podróżować, czytać i zajmować się ogrodem.
źródło: zte/infromacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Zmiany na szczeblu managerskim w Brother Polska
2026.01.14Rolnicy wracają do inwestycji: 2025 przyniósł dwucyfrowe wzrosty, 2026 pod znakiem nowych regulacji i Mercosur
2026.01.14Rethink, redesign, reuse: Anna Branicka o projektowaniu w duchu zero waste i nagrodzie EPA
2026.01.13Wrotki, muzyka i dobra kuchnia. Ferie w rytmie zabawy w G City Promenada
2026.01.13Matexi Polska zwiększa sprzedaż mieszkań
2026.01.13Krzysztof Szargawiński dołącza do zespołu Office Agency w Avison Young
2026.01.12Ferie zimowe z Mistrzami Budowania w G City Targówek
2026.01.12MLP Group z rekordowym leasingiem
2026.01.12Destino Domy od EKOPARK - nowa przestrzeń mieszkaniowa w sąsiedztwie Błoń Krakowskich
2026.01.09





