

Nowy prezes i dyrektor generalny Electrolux
Keith McLoughlin odchodzi z zarządu firmy Electrolux. Na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego został powołany Jonas Samuelson, który nową funkcję obejmie 1 lutego br.
Jonas Samuelson dołączył do Electrolux w roku 2008. Aktualnie zarządza obszarem Electrolux Major Appliances EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Wcześniej był odpowiedzialny za Electrolux Global Operations, a także stał na czele pionu finansowego koncernu jako Group Chief Financial Officer.
Jonas Samuelson
„Dzięki zespołowemu zaangażowaniu wszystkich pracowników firmy Electrolux, wzmocniliśmy nasz koncern, znacząco zwiększając inwestycje w innowacje zorientowane na potrzeby konsumenta, koncentrując się na obszarach rentownego wzrostu i rozbudowując skalę firmy poprzez globalną integrację” – stwierdza Keith McLoughlin, odchodzący prezes i dyrektor generalny Electrolux. „Zostawiając po sobie tak mocne fundamenty, a także doskonale przygotowanego następcę w osobie Jonasa, mogę ze spokojem przekazać mu obowiązki i powrócić do rodziny w USA”.
Ronnie Leten, prezes rady nadzorczej Electrolux podkreśla: „Keith w czasie sprawowania swojej funkcji zarządczej, znacząco przyczynił się do wzmocnienia firmy. Pod jego kierownictwem, Electrolux z powodzeniem poprawił swoją pozycję jako innowacyjny, globalnie zintegrowany koncern. Jego osobista uczciwość, zaangażowanie oraz lojalność wobec firmy spotkały się z wielkim uznaniem. Współpraca z nim jest przyjemnością i mam nadzieję, że będziemy ją kontynuować”.
„Rada nadzorcza z zadowoleniem odnosi się do faktu, że Jonas Samuelson podejmie się roli prezesa i dyrektora generalnego koncernu” – dodaje Leten. „Jego podstawowym zadaniem będzie dalszy rozwój przedsiębiorstwa oraz realizacja strategii Electrolux, jako firmy faktycznie kierującej się potrzebami i dobrem konsumenta. Bogate doświadczenie i dotychczasowe wyniki pracy Jonasa Samuelsona dają nam pewność, że jest właściwą osobą, by stać się nowym liderem koncernu”.
Keith McLoughlin będzie nadal wspierał Electrolux – jako konsultant na rynku północnoamerykańskim.
źródło: electrolux/informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
20 mln euro na rozwój technologii, ponad 400 grantów dla przeszło 320 firm – podsumowanie największego projektu finansowanego przez Unię Europejską dla deep-tech
2026.03.23KPO challenge: 1 dystrybutor, 10 000 Chromebooków, 1214 szkół, realizacja w <20 dni
2026.03.20Prawie 80 tys. dzieci i system, który nie nadąża. Czy da się naprawić zranione dzieciństwo?
2026.03.20Hiperpersonalizacja w e-commerce: przewaga konkurencyjna czy pułapka trendu?
2026.03.20Zasoby biur w Polsce się kurczą. Nie można już zarządzać na wyczucie
2026.03.19Ponad 40 proc. europejskich jednorożców przenosi się do USA ze względu na trudności w działaniu na fragmentarycznym rynku europejskim. EIC chce przeznaczyć ponad 4 mld euro na rozwój innowacji, rusza też nowy program EU SCALE
2026.03.19Cena to nie wszystko. Co naprawdę decyduje o koszcie mieszkania?
2026.03.18Winyle, książkowe perełki i wielkanocne DIY. Marcowy weekend pełen atrakcji w G City Plejada
2026.03.18Biustowniczki wracają do Warszawy – bezpłatne badania USG piersi w G City Promenada
2026.03.18





