

Nowy prezes Sony Europe
Obecny prezes Sony Europe Limited, Shigeru Kumekawa, powróci do Tokio, gdzie z dniem 1 kwietnia 2019 r. obejmie stanowisko Corporate Executive i prezesa Sony Marketing Inc. Jego następcą na stanowisku prezesa Sony Europe będzie Hideyuki Furumi, aktualny wiceprezes wykonawczy oraz dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Sony Mobile Communications Inc.
Shigeru Kumekawa kieruje Sony Europe od 2016 r. Zarządza działaniami w segmencie elektroniki prowadzonymi w 40 krajach w Europie, zapewnia stabilny rozwój firmy i systematycznie doskonali metody pracy. Poprzednio pracował w Moskwie, gdzie odpowiadał za rynek w Rosji i WNP. Wcześniej zajmował stanowiska na rynku malezyjskim, holenderskim i w rejonie Zatoki Perskiej. Przez osiem lat kierował marketingiem produktów CAV w Sony Marketing Japan.
Hideyuki Furumi kieruje globalną sprzedażą i marketingiem produktów mobilnych od 2016 r. W okresie tym nawiązywał niezbędne relacje z najważniejszymi partnerami biznesowymi z całego świata, tworząc możliwości bieżących i przyszłych działań. Wcześniej odpowiadał za globalną strategię produktu/doświadczeń użytkownika we wszystkich kategoriach, marketing komputerów VAIO w Stanach Zjednoczonych, segment TV w Europie oraz marketing kategorii CAV w Tajlandii i Singapurze.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Alides Polska podpisuje umowę z CFE Polska i rozpoczyna budowę Westo Wola
2026.05.05ALEET o bezpieczeństwie danych operacyjnych w logistyce i transporcie w erze AI
2026.05.04Od efektywności do odporności – CEVA Logistics o nowym podejściu do ryzyka w łańcuchu dostaw
2026.05.04CEVA Logistics wprowadza nową usługę w transporcie morskim dla dostaw zużytych baterii litowo-jonowych do Europy kontynentalnej
2026.04.30Kwintesencja krakowskiego stylu życia. EKOPARK ogłasza start sprzedaży bestsellerowego osiedla U Przybyszewskiego w Bronowicach Małych
2026.04.28Dlaczego bezpieczeństwo techniczne powinno być częścią strategii sieciowej IT
2026.04.28Czego uczy „czekoladowa kradzież”?
2026.04.28Polacy czują się bezpiecznie, ale oczekiwania rosną
2026.04.28Jak wybór europejskiego dostawcy PCB wpływa na bezpieczeństwo łańcucha dostaw?
2026.04.28





