informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
NOWY SUV ELEKTRYCZNY VOLVO EX30 – MOC W ZGODZIE Z NATURĄ

NOWY SUV ELEKTRYCZNY VOLVO EX30 – MOC W ZGODZIE Z NATURĄ

Moto / 2023.07.12

Najmniejszy SUV od Volvo, w pełni elektryczny Volvo EX30, na nowo definiuje ekologiczne podejście do projektowania samochodów. Najnowszy SUV Volvo EX30 będzie można obejrzeć na żywo w dniach 15-18 lipca, w showroomie Volvo Cars w Warszawie, przy ulicy Marszałkowskiej. Cztery wersje wnętrz, każde stworzone przy wykorzystaniu materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu. Motywy nastrojów nawiązujące do urzekającej natury północy. EX30 to nie tylko nowoczesny, skandynawski design w najczystszej formie, ale też duże osiągnięcie najnowszych technologii w trosce o środowisko naturalne. 

Projektowaniu najnowszego SUV-a Volvo towarzyszyła ambicja, aby stworzyć samochód o najmniejszym śladzie węglowym w historii marki. Wymagało to holistycznego podejścia do całego procesu pracy nad nowym Volvo EX30. Wprowadzenie napędu elektrycznego zapewnia zerową emisję CO2 w trakcie jazdy (imponujący zasięg do 480 km), jednak projektantom zależało na ekologicznym podejściu już do samej produkcji pojazdu. Około 25% całego aluminium oraz 17% stali i tworzyw sztucznych wykorzystanych w Volvo EX30 pochodzi z recyklingu. Zrównoważone podejście do projektowania aut ma również swój wyraz w budowie wnętrza SUV-a.

Ekologiczne wnętrze zainspirowane skandynawską naturą

Elektryczny SUV Volvo EX30 może zauroczyć nie tylko kompaktowym rozmiarem, ale też nowoczesnym designem. Zainteresowani modelem mogą wybierać spośród czterech wersji wnętrz, inspirowanych skandynawską przyrodą. W sprawny sposób połączono elementy dekoracyjne wykonane z materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu z tapicerkami stworzonymi z ekologicznych materiałów. Wariant Breeze, przywodzący na myśl uczucie relaksującego chłodu w trakcie gorących dni, w elementach dekoracyjnych wykorzystuje innowacyjny materiał Partcile, uzyskany z odpadów plastikowych z wyrzuconych ram okiennych z PCV i rolet. Natomiast wzorzysta tapicerka z dzianiny 3D powstała z połączenia Nordico (skóropodobne tworzywo ekologiczne Volvo) z materiałem Pixel Knit, który również stworzony jest z surowców pochodzących z recyklingu.

Wersja Pine, dla której inspiracją były skandynawskie lasy, wyposażona została w tapicerkę stworzoną z mieszanki Nordico i wysokiej jakości odpowiedzialnie produkowanej wełny. Natomiast części dekoracyjne wykonano z materiału z tkanego lnu – odnawialnego włókna pochodzącego z lnu. To samo rozwiązanie znalazło zastosowanie w wariancie wnętrza Mist, z tą różnicą, że do wykonania tapicerki wykorzystana została mieszanka wełny. Tym razem inspiracją dla projektantów było piękno utrzymującej się mgły, przełamanej promieniami wschodzącego słońca. Elegancki granat stanowi bazę kolorystyczną dla wariantu Indigo, dla którego natchnieniem były ciemne i nieprzeniknione noce północy. Tapicerka uszyta z Nordico dobrze komponuje się tam z elementami dekoracyjnymi, przy których wykorzystano składający się z 50% z włókien dżinsowych materiał pozyskany w procesie recyklingu.

Około 30% wszystkich części użytych do produkcji elementów dekoracyjnych wyprodukowano z użyciem tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Przykładowo, solidne i trwałe dywaniki samochodowe zostały stworzone z wykorzystaniem zużytych sieci rybackich.

Zorze polarne i skandynawskie lasy w Twoim aucie

Projektanci nowego SUV-a Volvo EX30 położyli duży nacisk na tworzenie pozytywnego doświadczenia w czasie użytkowania samochodu, nawiązując przy tym do szwedzkiego dziedzictwa marki. Specjalnie skoordynowane tryby świetlne i dźwiękowe pozwalają na wyczarowanie we wnętrzu auta przytulnej atmosfery zgodnej z filozofią hygge. Po wybraniu na wyświetlaczu centralnym jednego z pięciu motywów nastroju, elementy ozdobne paneli, panele drzwiowe i schowki przy fotelach przednich zostaną podświetlone światłem o wolno zmieniających się kolorach, harmonizujących się z wnętrzem. Wrażenia te zostaną dodatkowo zintensyfikowane dzięki włączeniu dźwięków nastrojów, które popłyną do nas z nowoczesnego systemu nagłośnienia Harman Kardon. Nowa koncepcja soundbara, zintegrowanego z dziewięcioma mocnymi głośnikami i wzmacniaczem o mocy 1040W, zapewnia doskonałe brzmienie. Co więcej, Volvo umożliwia użytkownikom dopasowanie dźwięku do swoich preferencji, poprzez wybór trybów Dynamic, Soft lub Voice. Pomimo potężnych możliwości, soundbar został sprawnie wkomponowany we wnętrze auta, a jego minimalistyczny design dodaje elegancji kabinie pojazdu.

Najnowszy SUV Volvo EX30 będzie można obejrzeć na żywo w dniach 15-18 lipca, w showroomie Volvo Cars w Warszawie, przy ulicy Marszałkowskiej. Przyjdź i przekonaj się sam, jak w praktyce wygląda recykling w wykonaniu Volvo.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe