

Optegra Polska przejmuje Wrocławskie EyeLaser Center – kolejny krok w umacnianiu wiodącej pozycji na rynku usług okulistycznych
Sieć okulistyczna Optegra Polska właśnie ogłosiła przejęcie Wrocławskiego EyeLaser Center (WELC), uznanej placówki okulistycznej działającej na Dolnym Śląsku od 25 lat. To kolejny krok w rozwoju sieci klinik, który pozwoli na rozszerzenie oferty o kompleksowe usługi okulistyczne, w tym świadczenia finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ).
Placówka mieszcząca się przy ul. Oławskiej w sercu Wrocławia specjalizuje się m.in. w laserowej korekcji wzroku, wszczepach soczewek wewnątrzgałkowych, leczeniu AMD/DME, badaniach dzieci, ortokorekcji oraz chirurgii zeza u dorosłych, badaniach oraz leczeniu stożka rogówki.
Dzięki kontraktom z NFZ na leczenie zaćmy i ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, WELC stanowi doskonałe uzupełnienie oferty Optegra Polska w regionie.
– Przejęcie WELC to ważny element naszej strategii w Polsce i w Europie budowy wiodącej platformy okulistycznej, która – oprócz dostępności do diagnostyki i zabiegów – wdraża nowoczesne technologie oparte o wykorzystanie cyfrowych procesów oraz AI. Dzięki tej integracji, zwiększamy nasz zakres usług, posiadając kompleksową ofertę dla każdej grupy wiekowej pacjentów – mówi Agnieszka Szpara, Prezes Zarządu Optegra Polska.
W realizacji transakcji Optegra Polska korzystała ze wsparcia doświadczonych partnerów doradczych. Kompleksową obsługę prawną zapewniła kancelaria Krassowski i Wspólnicy ze wsparciem branżowym Fortak&Karasiński Radcowie Prawni. Doradztwo finansowe w procesie przejęcia zapewnił zespół PwC z Warszawy.
Przejęcie WELC to kolejna inwestycja Optegra Polska w tym roku, umacniająca pozycję firmy jako największego prywatnego operatora usług okulistycznych. Sieć obejmuje już 13 placówek, w tym 5 realizujących świadczenia w ramach NFZ. To także część szerszej strategii Grupy Optegra, która w ostatnich latach rozszerzyła swoją działalność i obecnie funkcjonuje w 5 krajach europejskich. zaawansowanej diagnostyki dla dorosłych i dzieci.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Prąd zaczyna napędzać firmowe floty. Dostawczaki przyspieszają, ciężarówki nadal na starcie
2026.04.14City Point Okęcie z certyfikatem BREEAM Outstanding - wśród najlepszych obiektów logistycznych w Polsce
2026.04.13MLP Group wzmacnia swoje portfolio w Wiedniu drugim projektem logistyki miejskiej
2026.04.13Konsolidacja zmienia układ sił w europejskim sektorze recyklingu
2026.04.10Nowy dyrektor operacyjny w Monting Development
2026.04.08Nowy akumulator litowo-jonowy Exide EV1920S wzmacnia gamę Marine & Leisure
2026.04.08MLP Group wzmacnia portfel najemców. Nowa inwestycja w Gorzowie Wielkopolskim.
2026.04.08Co druga firma handlowa prognozuje wzrost inwestycji w AI, a 54% liczy na wyższą sprzedaż. Przedsiębiorstwa finansowe z największą korektą
2026.04.02Zaprawy sztukatorskie Baumit laureatem nagrody Renowator 2026
2026.04.01





