

Orange Polska będzie współpracował z PGE i Tauronem
Orange Polska podpisał z PGE Dystrybucja S.A. oraz Tauron Dystrybucja S.A. porozumienia o współpracy, w wyniku której powstaną nowoczesne rozwiązania dla sieci elektroenergetycznych oraz telekomunikacyjnych.
Firmy zamierzają podjąć współpracę w dziedzinie inwestycji infrastrukturalnych oraz rozwiązań teleinformatycznych automatyzujących procesy zarządzania dostarczaniem energii i optymalizacją jej zużycia. Zakres współpracy określą w przyszłości umowy ramowe.
Porozumienia rozpoczynają nowy etap współpracy pomiędzy branżami telekomunikacji i energetyki w zakresie inwestycji oraz obszaru Smart Grid/Smart Meters. Nasze dotychczasowe doświadczenie w realizowanych projektach pilotażowych wskazuje na olbrzymi potencjał biznesowy jaki może dać nam energetyka. Przyszłe wspólne przedsięwzięcia pomogą naszym firmom w rozszerzeniu działalności na nowe obszary oraz w urozmaiceniu i uatrakcyjnieniu oferty – powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Orange Polska ds. operacyjnych.
źródło: orange/informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Miejsce, gdzie rodzą się projekty – DXC Technology otwiera nowe biuro we Wrocławiu
2026.06.23Polskie firmy przepłacają miliony za puste miejsca na parkingach
2026.06.23MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego MLP Rzeszów
2026.06.23Firmy poszukają aktywów, a nie produktów finansowych
2026.06.23Piknik Foodtruckowy w G City Promenada. Tak będzie wyglądał wymarzony początek wakacji na Pradze-Południe
2026.06.22Po świadectwa i… po Victory Royale. Fortnite Week w G City Biała
2026.06.22Aleksandra Łapińska nową dyrektor Focusa w Bydgoszczy
2026.06.19Peakside rozwija City Point Targówek. Wystartowała budowa czwartej hali
2026.06.18Budowa nowej fabryki Baumit w Zimnej Wódce wchodzi w kolejny etap
2026.06.17





