informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Oświetlenie Lena Lighting na wystawie „Creative by nature” promującej polski design i innowacyjność podczas Expo 2020 w Dubaju

Oświetlenie Lena Lighting na wystawie „Creative by nature” promującej polski design i innowacyjność podczas Expo 2020 w Dubaju

Wydarzenia / 2021.11.19

Energooszczędne lampy Baris LED, Sizzano, Solanto Duo i UV-C Sterilon Flow zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Lena Lighting z Wielkopolski reprezentują polski design i innowacyjność podczas wystawy czasowej na Expo 2020 w Dubaju. Łącznie będzie można zobaczyć produkty z 21 polskich firm. Dyrektorem Artystycznym wydarzenia jest Dorota Koziara.

Wystawa „Creative by nature” jest prezentacją wybranych, najciekawszych, innowacyjnych produktów polskiego przemysłu i rzemiosła. Wielu spośród twórców inspirowało się pięknem Natury, niektóre z projektów są̨ współczesną interpretacją tradycyjnych technik rzemieślniczych z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Wszystkie są produkowane przy użyciu ekologicznych technologii, z myślą̨ o zrównoważonym rozwoju. Ekspozycja wpisuje się w tematykę ogólną EXPO 2020 oraz w główne hasło Pawilonu Polski „Poland. Creativity inspired by nature”.

Podczas wystawy będzie można zobaczyć m.in. energooszczędne lampy Lena Lighting, jednego z największych polskich producentów oświetlenia z Wielkopolski. Wybrane zostały cztery produkty z najnowszych kolekcji: lampy przeznaczone do oświetlenia wnętrz oraz wykorzystujące światło ultrafioletowe służące do dezynfekcji powietrza i powierzchni.

„Jesteśmy niezwykle dumni, że  wybrano nasze energooszczędne lampy do wystawy „Creative by nature” na Expo 2020 w Dubaju. To duże wyróżnienie i potwierdzenie, że nasza filozofia polegająca na łączeniu designu z energooszczędną technologią została zauważona i doceniona.  Żyjemy w czasach, w których dbałość  o środowisko naturalne jest globalnym obowiązkiem i odpowiedzialnością.  Energooszczędne oświetlenie jest jednym z elementów, które może zapewnić nam szybką zmianę na lepsze. Realizując nasze projekty np. dla miast czy gmin lub wyposażając budynki w nasze energooszczędne lampy i inteligentne systemy oświetlenia widzimy dokładnie jak wielkie daje to korzyści. Oszczędności w zużyciu energii mogą sięgać aż 80%” – mówi Marzena Lesińska Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu  z Lena Lighting.

Wystawa „Creative by nature” jest organizowana przez Urząd Patentowy RP we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Ekspozycję można oglądać w Pawilonie Polski na Expo 2020 w Dubaju od 18.11. do 01.12.2021.

Wybrane lampy Lena Lighting prezentowane podczas wystawy:

  • BARIS LED – kolekcja do tworzenia indywidualnych, zachwycających aranżacji, która umożliwia tworzenie linii świetlnych o długości aż do 6 m bez łączeń.
  • Solanto Duo – elegancka lampa ledowa o imponujących rozmiarach, która buduje niepowtarzalny klimat i idealnie dopełnia nowoczesne przestrzenie.
  • Sizzano – zjawiskowa, energooszczędna lampa o geometrycznych, obłych kształtach, która na okoliczność wystawy “Creative by nature” została wyprodukowana w specjalnej, metalicznej gamie kolorystycznej.
  • UV-C Sterilon Flow – dwufunkcyjna, prezentująca minimalistyczny design, lampa przeznaczona do skutecznej dezynfekcji powietrza i powierzchni, produkowana w oparciu o technologię UV-C.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe