informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Panasonic oświetli Zamek na Hradczanach w czeskiej Pradze

Panasonic oświetli Zamek na Hradczanach w czeskiej Pradze

Nieruchomości / 2013.06.05

Administracja Zamku na Hradczanach w czeskiej Pradze zleciła firmie Panasonic dostawę ponad 10 000 żarówek LED. Zastąpią one dotychczasowe żarówki konwencjonalne i kompaktowe żarówki fluorescencyjne, zapewniając 77-procentową oszczędność energii. W zależności od potrzeb i wymagań w różnych miejscach na zamku zainstalowano żarówki LED pięciu typów z szerokiej oferty firmy Panasonic.

Żarówki LED Nostalgic Clear firmy Panasonic zainstalowane na Pierwszym Dziedzińcu zapewniają nie tylko oszczędność energii, ale też mniejsze koszty wymiany. Ich czas eksploatacji sięga bowiem 40 000 godzin, a zatem nie trzeba wymieniać ich tak często jak żarówek tradycyjnych, które wystarczą na zaledwie 1000 godzin. Jest to ważne szczególnie dla personelu Hradczan, który musi wymieniać wiele żarówek zainstalowanych wysoko i w trudno dostępnych miejscach. Żarówki tradycyjne mogą ponadto szkodzić zabytkom. Technologia LED firmy Panasonic emituje tymczasem bardzo niewiele promieniowania ultrafioletowego i podczerwonego, dlatego wykorzystujące ją żarówki zainstalowano w Pałacu Królewskim, aby zredukować niekorzystny wpływ otoczenia na bezcenne eksponaty.

W ofercie żarówek LED firmy Panasonic znajdują się także modele o 300-stopniowym rozpraszaniu światła. Wykorzystano je na Trzecim Dziedzińcu, który stanowi element głównej trasy po kompleksie zamkowym, ponieważ obszar ten wymaga dobrego oświetlenia o każdej porze.

źródło: panasonic/ib.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe