Panasonic przejmuje DHL Digital Solutions
Panasonic zapowiedział przejęcie DHL Digital Solutions – zespołu funkcjonującego w ramach DHL Specialist Services UK, części jednej z wiodących grup świadczącej usługi pocztowe i logistyczne. W efekcie ma zostać utworzona nowa spółka - Panasonic Business Software Solution Europe, która będzie oferować zaawansowane oprogramowanie służące do zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw.
W skutek przejęcia brytyjskiej jednostki DHL Digital Solutions trzynastu jej członków dołączy do nowopowstałej organizacji Panasonic Business Software Solution. Jej celem będzie integracja oprogramowania logistycznego ze sprzętem Panasonic, a także wsparcie w opracowaniu rozwiązań systemowych dla klientów w całej Europie. Przejęcie obejmuje łącznie sześć pakietów oprogramowania, które są wykorzystywane obecnie przez DHL w Wielkiej Brytanii. Jednym z nich jest ASC, narzędzie monitorujące stan zaopatrzenia, które systematycznie zbiera i analizuje dane dotyczące konsumpcji żywności i napojów w samolocie. W ten sposób pozwala przewidzieć potrzeby zaopatrzania danego lotu, zmniejszyć poziom zapasów oraz ciężar ładunku, a w konsekwencji ograniczyć zużycie paliwa i emisji dwutlenku węgla.
Wśród pozostałych rozwiązań nabytych przez Panasonic znajdują się:
- Premis - narzędzie do zarządzania pracą, które przechwytuje dane z systemów monitorujących magazyn oraz kontrolujących obecność pracowników i czas pracy.
- MediaTrak - internetowe rozwiązanie do śledzenia zasobów, mające na celu dokładne rejestrowanie ruchu różnego rodzaju nośników między rozproszonymi lokalizacjami.
- Pulse – narzędzie badawcze pozwalające sprawdzać w czasie rzeczywistym opinie klientów lub pracowników na temat poszczególnych zagadnień.
- Styleflow - inteligentne narzędzie do zarządzania i konsolidacji dostaw od różnych dostawców, przeznaczonych dla kontrolowanych obszarów, takich jak lotniska.
- HomeSmart – inteligentne rozwiązanie do realizacji zamówień, które ułatwia planowanie skonsolidowanych dostaw do domu, uwzględniając terminy realizacji produkcji przez fabryki.
- Powołanie Panasonic Biznesu Software Solutions Europe jest ważnym elementem naszej strategii, polegającej na oferowaniu klientom biznesowym kompleksowej obsługi - od projektu, poprzez wdrożenie, aż po zapewnienie funkcjonowania ich rozwiązań. To wszystko w połączeniu z bezpośrednią relacją z klientem i umiejętnością zarządzania projektami daje naszym partnerom biznesowym możliwość wprowadzania swoich rozwiązań szybciej i z mniejszym ryzykiem. Sądzimy, że to unikalna oferta w branży – mówi Masaki Arizono, PSCEU Managing Director.
źródło: panasonic/informacjebranzowe.pl