informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Panoramiqa - inwestycja z widokiem na Poznań w duchu 15 minutowego miasta!

Panoramiqa - inwestycja z widokiem na Poznań w duchu 15 minutowego miasta!

Nieruchomości / 2022.12.02

Panoramiqa, to najnowsza inwestycja belgijskiego dewelopera, którą BPI Real Estate Poland buduje na Starołęce w Poznaniu. W ramach projektu powstaną dwa budynki wielorodzinne z 272 mieszkaniami i dostępnym dla mieszkańców tarasem na dachu z widokiem na panoramę miasta. Inwestycję, poza nowoczesną architekturą i doskonałą jakością wykonania, wyróżniają także proekologiczne rozwiązania, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klientów. Projekt wpisuje się również w koncepcję 15-minutowego miasta. Prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem - aktualnie wykonywane są stropy garaży podziemnych oraz pierwsze kondygnacje nadziemne.

- Panoramiqa odzwierciedla naszą strategię biznesową. Budujemy miastotwórcze projekty w atrakcyjnych lokalizacjach, które wyróżniają się na rynku. Potwierdza to sprzedaż projektu, która postępuje zgodnie z naszymi założeniami i obecnie wynosi 10%. Widzimy duże zainteresowanie projektem wśród klientów, dla których liczy się zakup nieruchomości o bardzo dobrym standardzie i od pewnego partnera. Duże grono kupujących to także osoby, dla których ważne jest, zamieszkanie w rozwijającej się dzielnicy, którą charakteryzuje spokój mniej centralnego położenia, ale z doskonałą komunikacją i dostępem do infrastruktury społeczno-opiekuńczo-usługowej. Krótko mówiąc w duchu koncepcji 15-minutowego miasta – powiedział Wojciech Smolak Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Panoramiqa składa się z dwóch budynków o wysokości od 7 do 17 pięter. Na szczycie wyższego budynku znajdzie się, dostępny wyłącznie dla mieszkańców, taras z wyjątkowym widokiem na panoramę Poznania. W projekcie znajdą się 272 funkcjonalne i dobrze zaprojektowane mieszkania o strukturze od 1 do 4 pokoi i powierzchni od 26 do 82 mkw., każde z dostępną z pokoju dziennego loggią. Budynki tworzą razem wewnętrzny dziedziniec, na którym zaplanowano elementy małej architektury, zieleń i plac zabaw dla dzieci. W inwestycji powstanie podziemna hala garażowa, oraz naziemne miejsca postojowe dla samochodów, natomiast na parterze budynku znajdzie się lokal usługowy.

Zasady zrównoważonego rozwoju leżą u podstaw strategii biznesowej BPI Real Estate Poland, a stosowanie się do nich jest podstawą realizacji każdej inwestycji deweloperskiej w portfolio dewelopera. Inwestycja została zaprojektowana tak, aby wychodzić naprzeciw potrzebom przyszłych mieszkańców. - Panoramiqa trafia do naszych klientów także z uwagi na fakt, że powstaje zgodnie z przyjętymi przez nas zasadami zrównoważonego rozwoju oraz naszym mottem „Ubran shapers for good” i misją kształtowania miejskiej harmonii poprzez inspirujące projekty deweloperskie. Budujemy miasta przyszłości, które zaspokoją potrzeby nie tylko obecnych, ale i przyszłych pokoleń. Widzimy na rynku rosnące zainteresowanie większymi mieszkaniami z balkonami i w inwestycjach z ekologicznymi rozwiązaniami, dużą ilością zieleni oraz rosnący trend powrotu ludności do miast - dodaje Wojciech Smolak.

W strukturze mieszkań przyjęto podział na część dzienną i nocną, jednak zaproponowany układ ścian konstrukcyjnych daje duże możliwości właścicielom na indywidualną aranżację wnętrz. Poza nowoczesną architekturą inwestycję wyróżniają wybrane rozwiązania proekologiczne jak panele fotowoltaiczne na dachu, retencjonowanie wód opadowych w celu wykorzystywania ich do podlewania zieleni w porach bezdeszczowych, jasne elewacje i białe dachy zmniejszające nagrzewanie się budynku w okresie letnim, czy możliwość instalacji ładowarek dla samochodów elektrycznych bezpośrednio przy miejscach postojowych. Zastosowane w projekcie zielone rozwiązania przyczynią się także do zmniejszenia opłat bieżących za utrzymanie budynku jakie będą ponosili mieszkańcy. Mogą także pomóc klientom w otrzymaniu kredytu hipotecznego na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach części banków.

Usytuowanie inwestycji Panoramiqa w pobliżu skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej zapewnia doskonałą komunikację i dostęp do pełnej infrastruktury handlowo-usługowej Poznania. Okolica charakteryzuje się również pełnym zapleczem społeczno-opiekuńczym.

Budowa inwestycji przebiega zgodnie z planem. Obecnie znajduje się na etapie finalizacji prac podziemnych, wykonywania ostatnich elementów stropów garaży podziemnych oraz pierwszych ścian kondygnacji nadziemnych. Wkrótce budowa przejdzie do fazy realizacji wyższych kondygnacji naziemnych i będzie bardziej widoczna z poziomu ulicy. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2024 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma CFE Polska, która wchodzi w skład tej samej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland.

Ceny mieszkań w ofercie BPI Real Estate Poland dla projektu Panoramiqa wynoszą średnio 10 450 PLN/ mkw.

Więcej informacji nt. Chmielnej Duo można uzyskać na stronie: https://panoramiqa.pl/

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe