

Avison Young
Parter handlowy przy ulicy Stawki w Warszawie sprzedany
Parter handlowy o powierzchni ok. 2,400 mkw, zlokalizowany przy ulicy Stawki 2A w Warszawie, zmienił właściciela. Strony transakcji to polscy inwestorzy, a w procesie pośredniczył zespół doradztwa inwestycyjnego Avison Young.
Nieruchomość znajduje się w Śródmieściu Warszawy, w nowoczesnym kompleksie mieszkaniowo-biurowym. Jej lokalizacja charakteryzuje się znakomitym dostępem do komunikacji miejskiej, w tym tramwajów i metra, a bezpośrednie otoczenie tworzy gęsta zabudowa mieszkaniowa oraz duży kompleks biurowy. Taka kombinacja zapewnia wysoki i stabilny poziom odwiedzalności kupujących.
W momencie finalizacji transakcji parter handlowy był w całości wynajęty. Wśród zróżnicowanych najemców znalazły się takie marki jak: EuroSpar (największa zajmowana powierzchnia), Rossmann, Apteka Centrum, ProClinic Plus, Cyberland. Każda jednostka handlowa posiada niezależny dostęp z zewnątrz.
„Partery handlowe tego typu – z różnorodnym, atrakcyjnym dla kupujących doborem najemców oraz znajdujące się w dobrej lokalizacji – znakomicie wpisują się w koncepcję miasta 15 minutowego, któremu sprzyja popularny trend wygodnych i szybkich zakupów podstawowych produktów i usług realizowanych w relatywnie bliskiej odległości od miejsca zamieszkania. – komentuje Artur Czuba, Director, Investment w Avison Young – Ta transakcja pokazuje również, jak różnorodną ofertę aktywów oferuje sektor handlowy nieruchomości w Polsce. Aktualne dane rynkowe wyraźnie pokazują zwiększoną aktywność rodzimego kapitału. Polscy inwestorzy dysponujący z reguły mniejszym kapitałem niż inwestorzy instytucjonalni, poza chętnie kupowanymi przez nich parkami handlowymi czy obiektami typu convenience, mogą znaleźć dla siebie odpowiednie aktywa również w tego typu segmencie.”
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Prąd zaczyna napędzać firmowe floty. Dostawczaki przyspieszają, ciężarówki nadal na starcie
2026.04.14City Point Okęcie z certyfikatem BREEAM Outstanding - wśród najlepszych obiektów logistycznych w Polsce
2026.04.13MLP Group wzmacnia swoje portfolio w Wiedniu drugim projektem logistyki miejskiej
2026.04.13Konsolidacja zmienia układ sił w europejskim sektorze recyklingu
2026.04.10Nowy dyrektor operacyjny w Monting Development
2026.04.08Nowy akumulator litowo-jonowy Exide EV1920S wzmacnia gamę Marine & Leisure
2026.04.08MLP Group wzmacnia portfel najemców. Nowa inwestycja w Gorzowie Wielkopolskim.
2026.04.08Co druga firma handlowa prognozuje wzrost inwestycji w AI, a 54% liczy na wyższą sprzedaż. Przedsiębiorstwa finansowe z największą korektą
2026.04.02Zaprawy sztukatorskie Baumit laureatem nagrody Renowator 2026
2026.04.01





