informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Peakside dołącza do PZFD

Peakside dołącza do PZFD

Nieruchomości / 2023.02.22

Peakside Capital Advisors (Peakside) znalazł się w prestiżowym gronie członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD) zrzeszającego największe firmy deweloperskie w branży nieruchomości.

Peakside Capital Advisors dołączył do grona członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich. PZFD to największa i najbardziej wpływowa organizacja branży deweloperskiej w Polsce. Od 20 lat reprezentuje interesy uczestników rynku nieruchomości oraz poprawy wizerunku branży. Zrzesza 300 firm deweloperskich, wśród których znajdują się deweloperzy budujący mieszkania, biura, hotele, powierzchnie usługowo-handlowe, magazyny czy PRS-y.

Roman Skowroński, dyrektor zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsce, komentuje: – Cieszę się, że będziemy mogli aktywnie wspierać organizację działającą na rzecz rozwoju całego rynku deweloperskiego w Polsce. Przynależność do Związku to także otwarcie nowych możliwości na budowanie relacji z innymi graczami na rynku oraz potwierdzenie pozycji i wiarygodności naszej firmy. Liczę, że jako Peakside będziemy mogli służyć innym członkom PZFD swoją wiedzą i doświadczeniem.

Firma Peakside Capital Advisors jest obecna na polskim rynku już od 12 lat. Dotychczas skupiała się na inwestowaniu w istniejące aktywa nieruchomościowe. Wraz z nabyciem projektu City Point Targówek, w ramach joint venture z Partners Group, Peakside rozpoczyna działalność deweloperską. Pierwszy etap przebudowy parku właśnie się rozpoczął.

***

Peakside Capital Advisors jest niezależnym inwestorem oraz zarządcą inwestycji i funduszy inwestycyjnych na rynku nieruchomości. Firma w imieniu inwestorów instytucjonalnych zarządza aktywami o wartości ok. 1,4 mld EUR. Peakside realizuje zróżnicowane strategie inwestycyjne, dopasowane do specyficznych potrzeb inwestorów, począwszy od inwestycji typu „core”, a kończąc na projektach typu „value-add”, dotyczących zarówno nieruchomości komercyjnych jak i mieszkaniowych. Łącznie Peakside nabył aktywa o wartości 4,1 mld euro. Zakres inwestycji Peakside obejmuje zakup pojedynczych nieruchomości, projektów deweloperskich jak również portfeli nieruchomości, a także kredytów zabezpieczonych na nieruchomościach czy też firm nieruchomościowych. Firma zatrudnia ponad 30. profesjonalistów w swoich biurach w Warszawie, Pradze, Frankfurcie, Zug oraz Luksemburgu.

www.peakside.com

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe