

PEKAES z wirtualną centralą telefoniczną i nowoczesną siecią WAN
Integrated Solutions i Orange Polska wdrożyły system UCaaS i zmodernizowały sieć WAN w PEKAES SA. Projekt objął zasięgiem 19 lokalizacji, w tym nowy Oddział PEKAES w Opolu. Z systemu UCaaS (Unified-Communication-as-a-Service) korzysta obecnie kilkuset pracowników Firmy. Stworzono także jedno, centralne biuro telefonicznej obsługi Klientów, które zastąpiło wszystkie lokalne punkty kontaktu w sieci oddziałów PEKAES.
PEKAES sukcesywnie inwestuje w najnowsze rozwiązania IT i udoskonala operacje logistyczne. Jednym z kluczowych projektów w ostatnich miesiącach była modernizacja całej infrastruktury sieciowej.
– Zdecydowaliśmy się wprowadzić usługę Unified-Communications-as-a-Service, w tym wirtualną centralę telefoniczną i system do zarządzania call center Interactive Intelligence. Przed wdrożeniem tego projektu, punkty telefonicznej obsługi Klienta były rozproszone w całym kraju, a każdy z oddziałów posiadał własny system IVR (Interactive Voice Response). Celem i priorytetem naszej Firmy jest sprawna obsługa Klientów, a dzięki nowoczesnej i niezależnej infrastrukturze zapewniamy szybki i efektywny serwis naszym Partnerom Biznesowym. –tłumaczy Marcin Ogłaza, Dyrektor Informatyki PEKAES.
PEKAES zastosował także nowe rozwiązania w telefonicznym biurze obsługi Klienta. Nowoczesne narzędzie firmy Interactive Intelligence pozwala obecnie na kolejkowanie połączeń z różnych kanałów kontaktu z Klientami – głosowego, mailowego i komunikatora. System wykrywa lokalizację Klienta i błyskawicznie przełącza rozmówcę do odpowiedniej osoby w danym regionie kraju. Narzędzie zintegrowano z Centralną Kartoteką Klienta, co w przypadku zarejestrowanych Klientów znacznie przyspiesza ich obsługę, gdyż pracownik natychmiast otrzymuje wszystkie dane dostępne w rejestrze.
Dodatkowo, w przypadku jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, contact center umożliwia przełączenie rozmowy na telefon komórkowy. Dopełnieniem nowych rozwiązań jest nowa platforma telekomunikacyjna. Obecnie kilkuset pracowników PEKAES korzysta z systemu UCaaS (Unified-Communication-as-a-Service), zarządzanego przez Integrated Solutions i oferowanego w modelu cloud computing.
W 2016 roku PEKAES planuje wdrożyć innowacyjne, mobilne rozwiązanie IT, które zapewni Klientom PEKAES nie tylko jeszcze szybszą obsługę, ale także dostęp do informacji o wykonywanej obsłudze w czasie rzeczywistym.
źródło: pekaes/infromacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Roma Tower z prestiżowymi wyróżnieniami. Projekt apartamentowca otrzymał certyfikat Fitwel i dwie nagrody Best in Building Health Award
2026.03.24Matexi zaprasza na dni otwarte w ukończonej inwestycji Apartamenty Portowa
2026.03.24Sarantis Polska otwiera nowe centrum dystrybucyjne w MLP Pruszków II
2026.03.2420 mln euro na rozwój technologii, ponad 400 grantów dla przeszło 320 firm – podsumowanie największego projektu finansowanego przez Unię Europejską dla deep-tech
2026.03.23KPO challenge: 1 dystrybutor, 10 000 Chromebooków, 1214 szkół, realizacja w <20 dni
2026.03.20Prawie 80 tys. dzieci i system, który nie nadąża. Czy da się naprawić zranione dzieciństwo?
2026.03.20Hiperpersonalizacja w e-commerce: przewaga konkurencyjna czy pułapka trendu?
2026.03.20Zasoby biur w Polsce się kurczą. Nie można już zarządzać na wyczucie
2026.03.19Ponad 40 proc. europejskich jednorożców przenosi się do USA ze względu na trudności w działaniu na fragmentarycznym rynku europejskim. EIC chce przeznaczyć ponad 4 mld euro na rozwój innowacji, rusza też nowy program EU SCALE
2026.03.19





