informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
PETRONAS debiutuje w motorsporcie EV

PETRONAS debiutuje w motorsporcie EV

Moto / 2023.06.29

PETRONAS Lubricants International (PLI) dołącza do grona partnerów firmy Energica Motor Company, światowego lidera w dziedzinie wyczynowych motocykli elektrycznych i promotora wydajnych systemów EV. Koncern olejowy znany z torów Formuły 1 stał się partnerem i głównym sponsorem zespołu Energica Racing America w sezonie 2023. Dowiedz się więcej o zaangażowaniu marki w rozwój technologii dla elektromobilności.  

Energica Motor Company to wiodący producent elektrycznych motocykli powstających we Włoszech. Firma należy do pionierów w dziedzinie wyczynowych jednośladów na prąd. Jej motocykle są znane z imponujących osiągów, innowacyjnego designu i zrównoważonego podejścia do szeroko pojętego motocyklizmu. Energica udowadnia, że jazda na dwóch kółkach z napędem EV może być równie emocjonująca i ekscytująca, co prowadzenie tradycyjnie napędzanych motocykli. Włoski producent wspiera obecnie zespół Tytlers Cycle Racing swoim know-how i dostarcza maszyny do wyścigów z serii Roland Sand Design's Super Hooligan National Championship. Energica jest jedynym producentem elektrycznych jednośladów, który rywalizuje również w kategorii pojazdów spalinowych.  

Po raz kolejny tworzymy historię. Wyścigi od zawsze były w naszym DNA, współtworzyliśmy zawody z cyklu MotoE przez cztery lata, a teraz podejmujemy z zespołem Tytlers Cycle Racing kolejne przedsięwzięcia. Współpraca z taką potęgą w motorsporcie, jak PETRONAS, to kolejny kamień milowy w naszej sportowej drodzemówi Giampiero Testoni, CTO Energica Motor Company. 

Nasza firma nieustannie analizuje sposoby wspierania dynamicznie rozwijającego się segmentu pojazdów elektrycznych, w tym na scenie sportów motorowych. To partnerstwo otwiera przed nami możliwości rozwoju płynów do pojazdów elektrycznych, które obejmują wszystkie rodzaje maszyn, w tym ciężarówki, lekkie pojazdy użytkowe, samochody osobowe czy motocykle. To także dowód naszego zaangażowania w rozwój niestandardowych rozwiązań dla segmentu EVdodała Hezlinn Idris, dyrektor zarządzająca i dyrektor generalna grupy PETRONAS Lubricants International. 

PLI od 2019 roku rozwija linię płynów eksploatacyjnych Iona specjalnie dostosowanych do pojazdów elektrycznych. Gama produktów PETRONAS dla napędów EV obejmuje płyny e-Transmission, e-Cooling i e-Greases. Wraz z nawiązaniem współpracy z Energica, producent motocykli dołącza do grona partnerów, którzy otrzymają dedykowane rozwiązania OEM. Linia Iona odzwierciedla dążenia koncernu olejowego do tworzenia zrównoważonych produktów odpowiadających na ewolucje rynkowych trendów. PLI dąży do zmniejszenia wpływu swojej działalności na środowisko właśnie poprzez rozwój zrównoważonych technologii napędzanych czystą energią. Współpraca z Energica jest więc zbieżna z misją upowszechniania bezemisyjnej mobilności.  

Wracając do motorsportu, PLI od końca lat 90. wspierał serię Moto GP, będąc między innymi partnerem tytularnym malezyjskiego zespołu Sepang Racing Team w latach 2021-22. Wraz z nawiązaniem współpracy z firmą Energica, PETRONAS ponownie dołącza do promotorów ścigania się na dwóch kółkach. Wyczynowe produkty będą dostosowane do potrzeb modelu Eva Ribelle RS, elektrycznego motocykla hipernaked, prowadzonego przez doświadczonego kolumbijskiego zawodnika – Stefano Mesę. Maszyny Energica powstają w słynnej Motor Valley we włoskim regionie Emilia-Romagna, skąd trafiają do ponad 130 dealerów i importerów na całym świecie. Ponadto, od kwietnia zeszłego roku włoski producent jest częścią Ideanomics, globalnej grupy, której celem jest przyspieszenie komercyjnego przyjęcia pojazdów elektrycznych. Współpraca z PETRONAS to kolejny krok do popularyzacji napędów EV.  

Podczas ostatniego weekendu, 23-25 czerwca, odbyła się druga runda z cyklu Super Hooligan National Championship 2023, gdzie zadebiutowały maszyny Energica w barwach PETRONAS. Kierowcy zmierzyli się z wymagającym torem w The Ridge Motorsports Park w Shelton w stanie Waszyngton, niedaleko Seattle. Zachęcamy do śledzenia zmagań w tej nowatorskiej klasie wyścigowej.  

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe