informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Petronas Lubricants International przejmuje inicjatywę w sektorze płynów dla pojazdów elektrycznych wprowadzając nową gamę produktów

Petronas Lubricants International przejmuje inicjatywę w sektorze płynów dla pojazdów elektrycznych wprowadzając nową gamę produktów

Moto / 2021.11.25

Petronas Lubricants International przejmuje inicjatywę w sektorze płynów dla pojazdów elektrycznych wprowadzając nową gamę produktów

PETRONAS Lubricants International Sdn. Bhd. (PLI), globalny oddział PETRONAS zajmujący się produkcją i marketingiem środków smarnych, osiągnął dziś kolejny kamień milowy w dziedzinie technologii płynów. Firma wprowadza na rynek płyny nowej generacji PETRONAS iona Electric Vehicle (EV) Fluids. Premiera pod hasłem "Accelerating Efficiency, Revolutionising e-mobility" jest ciągłą podróżą w kierunku najnowszych technologii i trendów w dziedzinie e-mobilności.

Zgodnie z najnowszym raportem Global EV Outlook 2021, światowy rynek pojazdów został znacząco dotknięty skutkami ekonomicznymi pandemii COVID-19. Podczas gdy liczba nowych zarejestrowanych samochodów, zwłaszcza z napędem konwencjonalnym spadła, globalna sprzedaż samochodów elektrycznych odnotowała 70% wzrost w 2020 roku.

– Wierzymy, w szybki rozwój elektromobilności. Wraz z tym szybkim wzrostem, innowacyjne rozwiązania są kluczem do przyspieszenia tego procesu z myślą o bardziej zrównoważonej przyszłości – mówi Giuseppe D'Arrigo, dyrektor zarządzający PLI i dyrektor generalny Grupy.

Uruchomiany w 2019 roku program PETRONAS iona ma na celu upowszechnienie się zeroemisyjnych źródeł napędu poprzez optymalizację wydajności energetycznej, bezpieczeństwa i zasięgu pojazdów elektrycznych. Kluczem do osiągniecia tego celu jest rozwój technologii płynów przeznaczonych dla ogniw elektrycznych w samochodach i na tym właśnie skupiono się w Petronas.

Druga generacja produtków PETRONAS iona została zaprojektowana w celu spełnienia wielu wymagań w elektrycznym zespole napędowym i elementach przeniesienia napędu (osie, przekładnie). Istotą zastosowania płynów jest kontrola tarcia i zużycia energii, a także zarządzanie temperaturą, co pozwala zmaksymalizować wydajność, efektywność energetyczną i niezawodność pojazdów elektrycznych.

Postęp w dziedzinie PETRONAS iona jest zgodny ze zobowiązaniem PLI do zrównoważonego rozwoju, które zostało ogłoszone w 2018 roku, zgodnie z którym 75% inwestycji w badania i technologie zostało ukierunkowane na zmniejszenie emisji, w celu wspierania większego celu osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku.

Wiodąca innowacja w sektorze technologii płynów EV (E-Fluids)

Producenci oryginalnego wyposażenia (OEM), dostawcy Tier 1 i dystrybutorzy poszukują liderów myśli i ekspertów, którzy mogą zapewnić rewolucyjne myślenie, pomagając im być o krok przed szybko pojawiającymi się technologiami i konkurencją oraz przyspieszyć wprowadzanie bezpiecznych, energooszczędnych i wydajnych pojazdów elektrycznych.

Wraz z wprowadzeniem drugiej generacji produktów iona, PLI zebrał wiodących w branży ekspertów i poprowadził swoje drugie webinarium, PETRONAS EV Fluids Webinar 2021. To działanie wynika z podjętego przez firmę zobowiązania  do przyspieszenia wspólnych wysiłków na rzecz zrównoważonej przyszłości. Webinarium jest spin-offem pierwszego sympozjum PETRONAS EV Fluids Symposium PLI zorganizowanego w 2019 roku, którego celem jest dalsze kontynuowanie dyskusji wokół płynów EV w odniesieniu do rozwoju branży.

W trakcie webinarium poruszono tematy innowacji w pojazdach elektrycznych, rozwój technologii płynów w systemach e-przekaźników. Na spotkaniu wypowiedzieli się zarówno eksperci PLI, jak i też przedstawiciele branży EV.

PLI od 2018 roku współpracuje z pionierską grupą partnerów - w tym z Imperial College London, FEV Group, IAV i firmami zajmującymi się dodatkami - aby współtworzyć bezpieczne, wysokowydajne i niezawodne płyny specjalnie dla elektrycznych układów napędowych. Portfolio płynów EV dostosowanych do zastosowań klientów powstało w wyniku tego wspólnego podejścia.

– Prezentacje podczas webinarium świadczą o postępie w projektach współtworzonych przez naszych partnerów przemysłowych i akademickich. Wszystkim sesjom przyświecał jeden wspólny cel - zrównoważony rozwój. Webinarium jest dowodem na to, że zrobiliśmy kolejny krok naprzód, wkraczając w nowy etap naszej podróży w kierunku rozwoju e-mobilności dla bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości – powiedział Giuseppe D'Arrigo, komentując webinarium.

– Wraz ze wzrostem sprzedaży pojazdów elektrycznych i tworzeniem się możliwości rynkowych w tym segmencie, dążymy do kontynuowania współpracy z naszymi szanownymi partnerami i innymi liderami w branży w zakresie promowania e-mobilności poprzez nasze zróżnicowane rozwiązania Fluid Technology Solutions™. PLI jest zaangażowana popularyzowanie zastosowanie technologii środków smarnych w płynach do pojazdów elektrycznych oraz w pomoc klientom w przyjęciu pojazdów elektrycznych – dodał Giuseppe D'Arrigo podczas wczorajszej premiery.

W ostatnim dziesięcioleciu potrzeba nadania priorytetu zrównoważonemu rozwojowi stała się bardziej oczywista, szczególnie w obliczu wybuchu globalnej pandemii. W związku z tym, przejście na e-mobilność jest koniecznym i pożądanym posunięciem dla firm i osób prywatnych na całym świecie. Rozwój nowej generacji płynów do pojazdów elektrycznych jest dowodem na dążenie PLI do zrewolucjonizowania e-mobilności na rzecz bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości.

***

O PETRONAS Lubricants International

PETRONAS Lubricants International (PLI) jest globalnym producentem środków smarnych i częścią notowanej na liście Fortune 500 firmy PETRONAS, malezyjskiego koncernu petrochemicznego. Powstały w 2008 roku PETRONAS Lubricants International produkuje i wprowadza na rynek w ponad 90 krajach świata pełną gamę wysokiej jakości środków smarnych przeznaczonych dla przemysłu i pojazdów. Centrala firmy mieści się w Kuala Lumpur, PLI ma ponad 30 lokalnych przedstawicielstw w 27 krajach, zarządzanych z biur w Turynie, Belo Horizonte, Chicago i Durbanie. PLI jest obecnie w czołowej 10 największych producentów środków smarnych, a za cel stawia sobie nr 1 światowego zestawienia. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pli-petronas.com

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe