informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Pilotaż z udziałem MedApp w Krakowskim Centrum Diagnostyczno Klinicznym

Pilotaż z udziałem MedApp w Krakowskim Centrum Diagnostyczno Klinicznym

Med-Tech / 2018.06.04

W Krakowskim Centrum Diagnostyczno Klinicznym (KCDK) rozpoczął się pilotażowy program zdalnego monitorowania pacjentów z problemami kardiologicznymi, przy wykorzystaniu systemu CarnaLife Lite firmy MedApp.

- Dzięki współpracy z MedApp i rozwiązaniom stworzonym przez tę firmę, zaoferujemy naszym pacjentom możliwość rejestracji badania EKG, pozwalającej na nieinwazyjną prediagnostykę zmienności rytmu serca. Analogicznie do badania EKG, rejestrowane będzie także badanie pomiaru poziomu glukozy we krwi. W przygotowaniu do telemedycznej rejestracji danych są urządzenia do mierzenia ciśnienia krwi oraz wagi ciała – komentuje Marta Filipowska, dyrektor Krakowskiego Centrum Diagnostyczno Klinicznego.

Pilotaż będzie realizowany bezpłatnie i potrwa do końca lipca bieżącego roku. Do obsługi systemu został oddelegowany specjalnie przeszkolony personel. Pacjenci zainteresowani pilotażem mogą zgłaszać się do KCDK, mieszczącego się przy Al. Beliny Prażmowskiego 60.

W listopadzie ubiegłego roku MedApp z sukcesem pilotażowo wdrożył system powiadamiania AED dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Dzięki rozwiązaniu stworzonemu przez spółkę czas dotarcia na miejsce wypadku znacząco się skróci. Partnerem technologicznym projektu był Microsoft. Z kolei w styczniu 2018 r. MedApp wdrożył
w Zakładzie Bioinformatyki i Telemedycyny Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum system telemedyczny CarnaLife Holo. W efekcie studenci mogą w ramach zajęć dydaktycznych poszerzać wiedzę z zakresu obrazowania 3D i rozwiązań holograficznych.

- Możliwość prowadzenia wspólnego projektu z KCDK to dla nas duże wyróżnienie, a jednocześnie potwierdzenie przez praktyków medycznych gotowości naszych rozwiązań do szerokiego zastosowania. Liczymy, że pilotaż zakończy się sukcesem, co znacząco przybliży nas do pełnych wdrożeń w placówkach medycznych – podsumowuje Mateusz Kierepka, prezes MedApp.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe