informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Piotr Miednik, nowym Członkiem Zarządu oraz CFO w Artgeist Sp. z o.o.

Piotr Miednik, nowym Członkiem Zarządu oraz CFO w Artgeist Sp. z o.o.

HR / 2023.09.07

Z początkiem września 2023 roku Piotr Miednik został powołany na Członka Zarządu oraz objął funkcję CFO w Artgeist Sp. z o.o., firmie z branży dekoracji ściennych, spółce portfelowej Resource Partners.

Piotr posiada 15-letnie doświadczenie w dziedzinie finansów, raportowania giełdowego i do funduszy inwestycyjnych, zdobytym na stanowiskach kierowniczych. Jest ekspertem w obszarze transakcji fuzji i przejęć (M&A), projektów fundraisingu oraz sprzedaży do inwestorów strategicznych i finansowych. Jedna z realizowanych przez niego transakcji, zdobyła tytuł Forbes nr 1 Top Przejęć Zagranicznych w 2020 roku.

Piotr umacniał struktury zarówno spółek z portfolio funduszy inwestycyjnych, jak i firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, w tym podmiotów z WIG20. Pracował m.in. dla Karl Voegele w Szwajcarii, Grupy CCC, Prima Moda oraz Contec.

Artgeist Sp. z o.o. to polska firma, która w ciągu niespełna dwudziestu lat zbudowała status lidera w kraju oraz jednego z największych producentów dekoracji ściennych w Europie.

Ma kilkadziesiąt euro milionów przychodów, silne struktury managerskie oraz apetyt na więcej, dzięki czemu z roku na rok umacnia swoją pozycję na rynku globalnym. Rolą Piotra będzie przygotowanie spółki do sprzedaży inwestorowi branżowemu lub finansowemu, m.in. poprzez wsparcie w rozwoju sprzedaży oraz ekspansji, jak również optymalizację procesów finansowych przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych.

Poza światem finansów Piotra pasjonują kultura Japonii, nurkowanie oraz podróże.

O ARTGEIST

Artgeist to producent dekoracji ściennych – największy w Polsce oraz jeden z największych w Europie. Firma powstała w 2004 roku i od tego czasu celnie trafia w gusta miłośników dekoracji wnętrz, tworząc przystępne, oryginalne i autorskie dzieła sztuki, inspirowane aktualnymi trendami.

Firma działa na największych europejskich platformach handlowych: Amazon i eBay, docierając do odbiorców także przez intensywnie rozwijający się kanał sprzedaży B2B oraz własny sklep internetowy bimago.pl.

Nowoczesny park maszynowy, o mocy produkcyjnej około 35 000 m2 na dobę, wyposażony jest w 17 specjalistycznych maszyn drukujących. Dzięki temu projekty są realizowane na indywidualne zamówienia, a ponad 90% prac finalnych dociera do klientów w ciągu 48 godzin. Powierzchnia części produkcyjno-magazynowej wynosi około 4000 metrów kwadratowych, co umożliwia sprawne wysyłanie średnio 55 000 paczek miesięcznie do 34 krajów na całym świecie.

Siłą napędową firmy są innowacyjne pomysły, zamiłowanie do designu i wyjątkowy zespół, odpowiedzialny za kreację i tworzenie niepowtarzalnych wzorów. Firma zatrudnia łącznie 260 pracowników, a zarówno dział produkcyjny, jak i biura Artgeist od początku działalności zlokalizowane są we Wrocławiu.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe