

Piotr Soleniec dyrektorem finansowym w Cloud Technologies
Piotr Soleniec objął stanowisko Chief Financial Officer w Cloud Technologies S.A., największej hurtowni danych w Europie, zbierającej i analizującej informacje o zainteresowaniach internautów. W zakresie jego obowiązków będzie m.in. kształtowanie i realizacja finansowej strategii firmy oraz realizacja projektów inwestycyjnych i akwizycyjnych. Wcześniej był związany z ICENTIS Capital.
Piotr Soleniec jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku „Finanse
i Bankowość” oraz członkiem ACCA, prestiżowej międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w obszarze strategicznego doradztwa finansowego, kupna i sprzedaży spółek, przygotowania ofert publicznych, oceny potencjału inwestycyjnego firm oraz realizacji procesów due dilligence.
Przez ostatnie 5 lat był związany z ICENTIS Capital, inwestorem private equity, gdzie jako dyrektor inwestycyjny odpowiadał m.in. za identyfikację i analizę potencjalnych spółek portfelowych, ich wycenę, a także całościową realizację transakcji kapitałowych. W ramach współpracy z ICENTIS pełnił rolę CFO u dwóch inwestycjach partnerów ICENTIS - w spółce Solumverbum Sp. z o.o. oraz Fundacji ETO. Odpowiadał również za obsługę znaczących projektów korporacyjnych (m.in. inwestycji oraz dezinwestycji) w RUCH S.A. - spółce zarządzanej przez ICENTIS w imieniu inwestora Eton Park. Równocześnie od 2016 roku pełnił funkcję doradcy zarządu Sygnity S.A., gdzie odpowiadał za realizację procesów akwizycyjnych.
Wcześniej, przez 6 lat współpracował z Central Europe Trust - Polska, gdzie zajmował kolejno stanowiska analityka, konsultanta, associate oraz senior associate. W ramach współpracy z CET zajmował się projektami z zakresu fuzji i przejęć, IPO, doradztwa strategicznego oraz doradztwa w zakresie corporate finance.
W Cloud Technologies będzie odpowiadał za tworzenie i realizację strategii finansowej firmy, a także za projekty inwestycyjne, identyfikację potencjalnych akwizycji oraz ich realizację. W skład grupy – obok OnAudience Ltd, spółki powołanej w celu rozwoju międzynarodowej działalności Cloud Technologies – wchodzi także Audience Network, agencja nowych technologii specjalizująca się w realizacji targetowanych kampanii reklamowych online z wykorzystaniem danych.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Flovi otwiera drogę do elastycznych zleceń za kierownicą
2026.05.22EFL we współpracy z ING Bankiem Śląskim przeprowadził emisję obligacji o wartości 250 mln zł
2026.05.20Matexi Polska wprowadza do oferty unikalną inwestycję Apartamenty Józefińska 16
2026.05.20Biustowniczki w G City Targówek – bezpłatne badania USG piersi dla młodych warszawianek
2026.05.19EFL: mimo spadku rynku zielonych aktywów, popyt na wybrane rozwiązania energetyczne rośnie
2026.05.19Butikowe inwestycje – trend, dla tych, którzy szukają jakości i klasy
2026.05.19Najlepsze marki, projekty i ludzie na rynku nieruchomości. Konkurs WIZJERY’26 rozstrzygnięty
2026.05.18CEVA Logistics publikuje Raport CSR za 2025 rok – kluczowe osiągnięcia
2026.05.18Historyczny Night Longest Drive na pasie startowym lotniska Poznań Airport. Zwyciężył David Shinto.
2026.05.16





