informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Platforma analityczna SAS Viya jest zoptymalizowana w porównaniu do konkurencji

Platforma analityczna SAS Viya jest zoptymalizowana w porównaniu do konkurencji

Technologie / 2023.05.29

Według najnowszego badania firmy Futurum Group, platforma analityczna SAS Viya z wbudowaną sztuczną inteligencją jest 30 razy szybsza i 86 proc. bardziej efektywna kosztowo niż alternatywne rozwiązania komercyjne i open source. Nowa analiza porównawcza wskazuje również, że platforma SAS skaluje się lepiej przy obsłudze większych i bardziej złożonych zasobów danych. Szczegółowe wyniki badania znajdują się w raporcie.

Prędkość/Wydajność:

●        Viya jest średnio 30 razy szybsza niż reszta testowanych rozwiązań AI/ML ocenianych we wszystkich scenariuszach testowych.

●        Viya jest średnio 49 razy szybsza niż platforma Data/AI oparta na Spark we wszystkich algorytmach, rozmiarach danych i obciążeniach. W niektórych przypadkach Viya jest nawet 326 razy szybsza.

Skalowalność:

●        Viya skaluje się lepiej niż rozwiązania alternatywne z większymi, złożonymi zbiorami danych, skracając czas uruchomienia AI/ML dzięki dodatkowym zasobom obliczeniowym.

●        W przypadku trenowania modeli na ponad 300 milionach punktów danych, Viya przewyższyła wszystkie alternatywne rozwiązania i okazała się jedyną platformą, która była gotowa do dalszego skalowania.

Efektywność kosztowa:

●        Użytkownicy mogą obniżyć koszty o ponad 86 proc. w porównaniu z testowanymi alternatywami, dzięki szybkości i skalowalności Viya w procesach trenowania i walidowania modeli.

SAS Viya dostarczyła wyniki w ciągu kilku minut, podczas gdy rozwiązaniom konkurencyjnym analiza zajęła wiele godzin lub po prostu się nie udała - powiedział Russ Fellows, starszy partner i analityk Futurum Group. SAS Viya pomaga użytkownikom obniżyć koszty obliczeniowe, przy obsłudze większych zasobów danych, w celu szybszego podejmowania decyzji. Nasze badania wykazały, że SAS znacznie wyprzedza konkurencję.

SAS Viya, natywna platforma AI działająca w chmurze, daje klientom wybór i kontrolę nad analizą dużych i złożonych zasobów danych, zapewniając potrzebną skalowalność. Wnioski dostarczone przez Viya pomagają liderom biznesu podejmować lepsze decyzje - niezależnie od tego, czy dotyczą one usług finansowych, procesów logistycznych lub produkcyjnych.

Badanie Futurum Group potwierdza to, co deklarowali nasi klienci: Viya działa sprawnie i efektywnie w chmurze, w pełni wykorzystując działanie procesora CPU w czasie wykonywania zadań - powiedział Bryan Harris, wiceprezes wykonawczy i Chief Technology Officer w SAS. Wyniki niezależnego badania przeprowadzonego przez Futurum Group są dowodem na przełomowe wzrosty wydajności i oszczędności kosztów, które dostarczamy naszym klientom.

Informacja o Futurum Group

Futurum Group zajmuje się badaniami branżowymi, doradztwem i konsultingiem. Koncentrują się one na analizie rozwijających się i przełomowych technologii, identyfikacji oraz weryfikacji trendów oraz dostarczaniu danych i wniosków, które umożliwiają klientom znalezienie przewagi konkurencyjnej w gospodarce cyfrowej.

Informacja o SAS Viya

SAS Viya to platforma do analizy i obsługi danych z wbudowaną sztuczną inteligencją, która działa na nowoczesnej, skalowalnej architekturze. Jest to oprogramowanie typu cloud-first, zaprojektowane tak, aby było zawsze dostępne i zaktualizowane oraz przynosiło moc analityki każdemu i wszędzie. SAS Viya integruje procesy podejmowania decyzji ze sztuczną inteligencją i zaawansowaną analityką, pomagając organizacjom szybciej podejmować lepsze decyzje.

Informacja o SAS

SAS jest liderem w zakresie analityki i AI. Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu i profesjonalnym usługom pomaga firmom na całym świecie zamieniać dane w wiedzę. SAS oferuje THE POWER TO KNOW®.

SAS and all other SAS Institute Inc. product or service names are registered trademarks or trademarks of SAS Institute Inc. in the USA and other countries. ® indicates USA registration. Other brand and product names are trademarks of their respective companies. Copyright © 2021 SAS Institute Inc. All rights reserved.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe