informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Podwrocławski zakład Linde zasilany zieloną energią

Podwrocławski zakład Linde zasilany zieloną energią

CSR / 2021.04.21

Zakład produkcyjny Linde Gaz Polska w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych został pierwszym w Polsce certyfikowanym zakładem produkującym gazy powietrzne przy wykorzystaniu energii pochodzącej w 100% ze źródeł odnawialnych.  Proces certyfikacji został przeprowadzony przez prestiżową jednostkę certyfikującą TÜV SÜD.

Wykorzystywanie energii pochodzącej z OZE  podczas energochłonnego procesu separacji powietrza, pozwoli ograniczyć emisję dwutlenku węgla do 99% w porównaniu z konwencjonalnym procesem produkcji. Roczna redukcja emisji wyniesie ponad 60 tys. ton. To równowartość śladu węglowego pochodząca z 7225 gospodarstw domowych w ciągu roku.

- Przestawiając nasz zakład w Polsce na zieloną produkcję, wspieramy naszych klientów w osiąganiu ich zielonych celów. Wspólnie dbamy o lepszą przyszłość naszej planety - wskazuje Eric Schulze, Prezes Linde Gaz Polska.

Decyzja Linde jest  odpowiedzią na zmiany klimatyczne, pozwala ograniczyć wpływ na środowisko oraz spełnić oczekiwania ze strony organów regulacyjnych poprzez redukcję swojego śladu węglowego.

Ograniczenie śladu węglowego

- Dzięki nowym możliwościom włączenia energii odnawialnej do naszych procesów produkcyjnych, jesteśmy o krok bliżej do osiągnięcia naszego ambitnego celu obniżenia intensywności emisji gazów cieplarnianych o 35% do roku 2028 – dodaje Marek Jaśkiewicz, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku Linde Gaz Polska, odpowiedzialny za projekt Linde Green.  

Linde jest na dobrej drodze do osiągnięcia zakładanych celów ograniczenia emisji. Pod koniec 2020 r. firma ogłosiła zmniejszenie intensywności emisji gazów cieplarnianych (GHG) o 16% w porównaniu z 2018 r. Inwestując w równoważony rozwój Linde pomaga również swoim klientom zmniejszyć ślad węglowy i ograniczyć wpływ na środowisko.

Zakład produkcyjny Linde w Biskupicach Podgórnych, który jest zlokalizowany na terenie TSSE, Podstrefa Wrocław EURO PARK KOBIERZYCE produkuje gazy powietrzne o obniżonym śladzie węglowym z linii Linde Green: tlen, azot i argon. To jedyny certyfikowany zakład w Polsce wytwarzający zielone gazy powietrzne.

W praktyce firmy zaopatrujące się w produkty z podwrocławskiego zakładu otrzymują  certyfikaty  o księgowej redukcji dwutlenku węgla, w oparciu o miesięczne zużycie zielonego tlenu, azotu i argonu. Ograniczenie emisji sięga nawet 300 kg dwutlenku węgla na tonę zielonego produktu w porównaniu z tradycyjnie produkowanymi gazami.

Certyfikat w obszarze zielonej strategii

Każdy etap procesu produkcyjnego i handlowego w zakładzie Linde w Biskupicach Podgórnych został zbadany i akredytowany przez TÜV SÜD, znanego na całym świecie dostawcę usług audytorskich i certyfikacyjnych. TÜV SÜD jest powszechnie uznanym symbolem bezpieczeństwa, ochrony i zrównoważonego rozwoju. Współuczestnicząc w ekologicznej strategii Linde gwarantuje, że cały proces produkcyjny jest zgodny ze standardem "Accounting EE".

Linde to wiodący producent gazów przemysłowych i medycznych na świecie, którego sprzedaż w 2020 roku wyniosła 27 miliardów dolarów (24 miliardy euro). Jako jedyna firma z sektora chemicznego, notowana jest w indeksie światowych liderów zrównoważonego rozwoju (DJSI World) nieprzerwanie od osiemnastu lat.

W Polsce firma Linde jest obecna od 28 lat. Posiada zakłady produkcyjne i biura handlowe na terenie całego kraju.

Gazy przemysłowe Linde mają  wiele zastosowań, od ratującego życie tlenu w szpitalach, poprzez gazy specjalne wspomagające produkcję elektroniki, aż po wodór wykorzystywany w  technologii czystych paliw.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe